Kosmetinis dantų plombavimas

Estetinis plombavimas

Kosmetinis plombavimas Kaune

Daugelis odontologijos procedūrų yra skirtos atkurti danties funkciją ir estetiką, tačiau kosmetinis plombavimas yra labiau skirtas atkurti formai ir grožiui, nei danties sveikatos būklę. Be estetikos ir gražios šypsenos, ši kosmetinė procedūra taip pat padeda susigrąžinti dantų funkcionalumą ir pasitikėjimą savimi.

Jei nesate patenkinti savo dantų išvaizda – spalva, forma ar dantys nuskilę, tai estetinis plombavimas vienas iš pigiausių būdų atstatyti ar pakoreguoti šypseną. Mūsų klinikoje Kaune atliekamas profesionalus estetinis plombavimas už prieinamą kainą, o geriausi atsiliepimai ir padėka mums – tai matyti plačia šypsena besidžiaugiančius klientus!

Kas yra kosmetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas (dar vadinamas kosmetiniu plombavimu) yra viena iš procedūrų (gydymo būdų) priklausanti estetinei odontologijai (mokslo šakai). Šiuo gydymo būdu suderinamas menas ir mokslas, kuriuo siekiama pagerinti žmogaus burnos sveikatą, šypseną ir bendrą savijautą. Gydymo ir dantų restauracijos metu siekiama atkurti danties audinius, atstatyti natūralią dantų struktūrą, formą ir spalvą. Tai minimaliai invazyvi estetinės odontologijos procedūra, o džiaugtis gražiais dantimis galima jau po vienos ar dviejų vizitų pas odontologą.

Kaune klinikoje „Dentaura“ kosmetinis plombavimas atliekamas aukštos kokybės sertifikuotomis kompozitinėmis plombinėmis medžiagomis. Šio dantų gydymo metu tausojami paciento dantų natūralūs audiniai, tuo pačiu restauruojami nudilę dantys, kreivi, pažeisi ėduonies, nepageidaujamos spalvos dantys, matomos senos plombos, tarpai tarp dantų ir kt. dantų išvaizdą gadinantys defektai.

Naudojamos medžiagos pasižymi natūralaus danties cheminėmis ir fizikinėmis savybėmis ir preciziškai sluoksniuojant dantis po procedūros atrodo natūraliai gražus. Dažniausiai kosmetinis plombavimas naudojamas koreguojant priekinius dantis, tačiau kartais pacientai atstatinėja ir sudilusius, pažeistus krūminius dantis.

Ką ištaiso (kosmetinis) restauravimas?

Šios procedūros dėka galima ne tik susigražinti nuostabią šypseną nuskėlus ar sudilus dantims, bet ir pataisyti smulkius ortodontinius nukrypimus. Keletas trūkumų, kuriuos galima ištaisyti kosmetiniu plombavimu:
 • Įgimtus dantų struktūros sutrikimus;
 • Nedidelius ortodontinius nukrypimus;
 • Nuskilusius, įtrūkusius dantis (dėl traumos);
 • Padidinti ar sumažinti tarpus tarp dantų;
 • Išlyginti pasikeitusią emalio spalvą;
 • Dėl ėduonies, karieso atstatyti pažeistą dantį;
 • Atstatyti sudilusius dantis;
 • Atstatyti sena užpildą.

Kuo kosmetinis plombavimas skiriasi nuo paprasto?

Pagrindinis skirtumas tarp paprastos plombos ir estetinės toks, kad pirmoji yra skirta gydyti, o antroji – gydant atstatyti gražią danties išvaizdą. Estetinė plomba aktualiausia, kai gydomi priekiniai dantys.

Paprastas plombavimas atliekamas universaliomis plombomis, kurios neturi tokio gero estetinio vaizdo kaip estetinės. Po kosmetinio plombavimo sunku identifikuoti kur estetinė plomba prasideda ir natūralus dantis baigiasi.

odontologijos rūšys

Estetinės odontologijoje gausu naujų atlikimo technologijų ir būdų, tačiau pagal atlikimo būdą išlieka dvi pagrindinės rūšys:

 • Tiesioginis atstatymo būdas. Darbas atliekamas tiesiai burnos ertmėje, kurio metu pašalinami nedidelį defektai. Paprastai užtenka vieno vizito pas odontologą. Šiam būdui priskiriamas estetinis plombavimas.
 • Netiesioginis arba išorinis danties atstatymas. Sudėtingesnė procedūra, kurios metu dantis atstatomas dantų techniko ir odontologo yra įstatomas į jam skirtą vietą. Tai įvairios protezavimo procedūros, laminatės. Dažnai naudojamas būdas, kai danties ar dantų defektai yra dideli ir reikia restauruoti didžiąją danties dalį.

Ką rinktis: plombavimą ar dantų laminates?

Tiek kosmetinis plombavimas, tiek dantų laminatės išgauna gražų estetinį natūralių dantų vaizdą. Abu šie būdai procedūros metu ir po jos neskausmingi, atliekamos vienodai greitai ir tinkama visiems pacientams.

Kaina. Kosmetinis plombavimas yra patrauklesnis būdas nei laminatės – vieno danties padengimas laminate gali kainuoti 2-3 kartus brangiau, nei plomba. Tiesa, laikui bėgant estetinio plombavimo priežiūros kaina išauga, nes tenka 2 kartus per metus lankytis pas odontologą dantų poliravimui (laminačių poliruoti nereikia).

Laikas. Tiek estetinio plombavimo, tiek laminatės vidutiniškai gyvavimo laikas yra apie 10 metų. Laminatės estetinis vaizdas ir spalva kinta lėčiau, nei estetinės plombos. Pastarajam būdui teks skirti daugiau laiko dantų priežiūrai. Laminatės uždedamos per 2-4 vizitus, tuo tarpu plombavimas – pakanka 1 vizito.

Danties sveikata. Dantis estetinio plombavimo metu mažiau pažeidžiamas, nei dantų laminačių uždėjimo metu, nes dantų paviršius nėra šlifuojamas.

Kosmetinis plombavimas – privalumai ir trūkumai

Šio gydymo ir restauravimo būdo privalumai:
 • Maža kaina lyginant su kitomis estetinės odontologijos rūšimis.
 • Greitas būdas, nes procedūra atliekama per vieną vizitą. Vieno vizito metu galima sutvarkyti kelis dantis.
 • Minimalus natūralių danties audinių pažeidimas (netekimas).
 • Jei reikia atlikti danties šaknies kanalų gydymą ar kitą gydomąją procedūrą, nereikia pašalinti visos plombos.
 • Puikiai paslepia smulkius danties defektus – įbrėžimus, įtrūkimus ar tarpus tarp dantų.
Trūkumai:
 • Kompozicinė medžiaga gali susitraukti, todėl gali tekti apsilankyti pas odontologą, kad būtų nušlifuotas dantis.
 • Laikui bėgant gali pasikeisti atspalvis ir dingti blizgesys, nes dantis absorbavo maisto pigmentus. Tai galima ištaisyti dantų poliravimu.
 • Mažesnis atsparumas smūgiams, nei tradicinių plombų.

Kosmetinio plombavimo eiga

Procedūra prasideda konsultacija su odontologu ir diagnozės nustatymu. Jei yra pažeistų ėduonies dantų audinių ar senų plombų – jos pašalinamos. Jei dantis sveikas, paviršius nuvalomas specialia įranga. Paprastai procedūra neskausminga, bet dažnai atliekama su vietiniu nuskausminimu, kad pacientas būtų labiau atsipalaidavęs.

Danties paviršius nusausinamas ir plomba surišama su danties paviršiumi naudojant ultravioletinius spindulius. Kai plomba pritvirtinama prie danties, odontologas kruopščiai pakoreguoja galutinę danties formą ir dantį nupoliruoja taip, kad nesiskirtų nuo natūralių dantų. Paprastai galutinis dantų rezultatas pasimato po kelių dienų nuo procedūros, nes supanašėja koreguotų dantų spalva su natūraliais.

Rekomenduojame pacientams pasidaryti foto nuotrauką „prieš ir po“ procedūros, kad pamatyti stulbinantį skirtumą (ypač tuomet, kai tvarkomi defektai yra nedideli).

Kiek laiko trunka plombavimas?

Mūsų klinikoje odontologai estetinį plombavimą Kaune dažniausiai atlieka vieno vizito metu, kuris trunka 1-2 val.

Dantų priežiūra po plombavimo

Ši procedūra yra ne tik greita ir pigi (lyginant su kitomis dantų restauravimo procedūromis), bet ir pakankamai ilgaamžė. Teisingai prižiūrimi dantys gali tarnauti vidutiniškai 10 metų. Būtina laikytis šių žemiau išvardintų taisyklių, kurios išsaugos ne tik plombuotus dantis, bet ir natūralius dantis sveikus:
 • Tik atlikus estetinį plombavimą, rekomenduojama kelias dienas vengti maisto produktų ir gėrimų, turinčių pigmento (dažančių): kavos, arbatos, burokėlių, vaisių, ciberžolės, raudono vyno ir panašių produktų.
 • Susiplanuoti ir apsilankyti pas savo odontologą po mėnesio, kad jis įvertintų dantų būklę, pakoreguotų išlindusius defektus ir suteiks konsultaciją dėl tolimesnės dantų priežiūros.
 • Estetinei plombai prižiūrėti galioja tos pačios natūralių dantų priežiūros taisyklės: valyti 2 kartus per dieną minkštu dantų šepetėliu, nepamiršti naudoti tarpdančių siūlo arba tarpdančių šepetėlio. Rekomenduojama rinktis mažai abrazyvias dantų pastas su natrio fluoridu.
 • Vengti dažančių produktų, kad dantys kuo ilgiau išlaikytų natūralią spalvą.
 • Vengti balinančios dantų pastos, nes jos gali susilpninti dantų plombą. Taip pat teikti pirmenybę dantų skalavimo skysčiams, kurie neturi alkoholio.
 • Porą kartų per metus apsilankyti pas odontologą, kad atliktų plombuotų dantų poliravimą.
 • Kietas maistas padidina dantų skilimo tikimybę.
 • Jei naktimis griežiate dantimis – naudokite specialias kapas. Jos apsaugos dantis nuo nusidėvėjimo.

plombavimas Kaune - kur atlikti?

Mūsų stomatologijos klinikinėje „Dentaura“ dirba profesionalūs patyrę odontologai, kurie atlieka įvairias estetines dantų procedūras. Kreipkitės į mus ir jums bus parinktas optimaliausias būdas pagražinti savo šypseną. Estetinis plombavimas atliekamas adresu Kaunas, P. Plechavičiaus g. 1-1.

Kiek kainuoja kosmetinis plombavimas Kaune?

Kosmetinio plombavimo kaina Kaune, odontologijos klinikoje „Dentaura“ priklausys nuo to – kiek dantų norima susitvarkyti, kokias medžiagas procedūrai naudos odontologas, kiek pažeisti dantys ir daug kitų niuansų. Tik po konsultacijos ir odontologo apžiūros galimą nustatyti preliminarią paslaugų kainą. Užsiregistruokite pirmam vizitui ir džiaukitės nauja šypsena.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.