Burnos higiena

Burnos higiena

Profesionali burnos higiena Kaune

Dantys – kasdieniai mūsų pagalbininkai ir įvaizdžio dalis. Juk gaivus burnos kvapas ir gražūs dantys leidžia šypsotis plačiai ir be kompleksų. Kol turime sveikus dantis, nesusimąstome apie tai kokie jie svarbūs ir mums reikalingi. Būtina jais pasirūpinti iš anksto ir nelaukti kol prasidės ligos.

Mes atliekame dantų higieną Kaune, kuri apsaugos jūsų ir jūsų vaikų dantis nuo galimų odontologinių problemų.

Kas yra burnos higiena?

Burnos higiena – yra dantų ir dantenų priežiūra, kuri būna kasdienė ir profesionali. Kasdienė burnos higiena atlieka pats pacientas namuose, naudodamas paprastas burnos higienos priemones. Terminas „burnos higiena“ dažnai naudojamas kalbant apie profesionalų dantų valymą, kuomet naudojamos specialios priemonės ir prietaisai.

Profesionali burnos higiena – atliekama, kurios metu pašalinami įvairios dantų minkštos ir kietos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, valomi protezai ant implantų, bei atliekamos kitos procedūros pagal individualų poreikį. Taip pat pacientas pamokomas kaip taisyklingai prižiūrėti savo dantis.

Burnos higiena Kaune atliekama ir suaugusiems, ir vaikams. Ją galima atlikti ir nėštumo metu, nešiojant breketus.

Kiek kainuoja burnos higiena Kaune?

Mūsų stomatologijos klinikoje Kaune burnos higiena atliekama kokybiškai ir už prieinamą kainą. Reguliari burnos higiena kainuos mažiau (ir bus mažiau skausminga) nei odontologinių ligų gydymas.

Mūsų odontologijos klinikoje P. Plechavičiaus g. 1-1, Kaunas, nuolatos vyksta burnos higienos akcijos ir nuolaidos. Informuokite mus apie norą atlikti burnos higieną, o mes jums pranešime apie palankiausią kainą.

Kiek laiko trunka burnos higiena ir kaip atliekama?

Priklausomai nuo paciento burnos būklės ir apnašų kiekio, procedūra gali trukti 1-1,5 val. Higienos procedūros metu vandens srove arba ultragarsu pašalinamos dantų apnašos (minkštosios ir kietosios). Pašalinus apnašas atliekamas dėmių šalinimas ir poliravimas. Jei dantys jautrūs, jie padengiami specialiais mineralais ir gydomosiomis medžiagomis.

Jei norite pamatyti skirtumą „prieš ir po“ procedūros, pasidarykite foto nuotrauką – pamatysite akivaizdų dantų spalvos pokytį. Jie taps natūraliai šviesūs ir burnos kvapas gaivus.

Kokie yra tinkamos burnos higienos požymiai?

Daug kas kalba apie tinkamą dantų priežiūra, tačiau retai kas žino kaip tai atrodo. Pasitikrinkite ar tinkamai prižiūrite savo dantis ar dantenas:
  • Dantys atrodo švarūs ir neturi dantų akmenų;
  • Burna atrodo sveika;
  • Dantenos rausvos, neskauda ir nekraujuoja valant dantis šepetėliu ar siūlu;
  • Nemalonus burnos kvapas nėra nuolatinė problema;
Jei visi teiginiai jums tinka, tuomet prižiūrite dantis tinkamai, jei ne – vertėtų pasikonsultuoti su burnos higiena atliekančiu specialistu. Dantų higiena Kaune atliksime greitai ir neskausmingai, patarsime į kurias vietas labiau atkreipti dėmesį valant dantis.

Kodėl būtina tinkama burnos higiena?

Dantų ir dantenų ligos yra itin paplitusios. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo 60 iki 90 procentų moksleivių turi bent vieną ėduonį, o tarp suaugusiųjų – beveik 100 procentų. 15-20 procentų suaugusiųjų (35-44 metų) serga sunkia dantenų liga, o net 30 procentų pensinio amžiaus žmonės neturi natūralių dantų. Didžioji dalis šių problemų gali būti išvengta tinkamai prižiūrint burnos ertmę.

Tinkama dantų priežiūra, dantų skalavimas priemonėmis su fluoru yra tik dalis dantims reikalingos priežiūros. Taip pat svarbu natūrali, turinti daug vaisių ir daržovių, mityba, vengti cukraus ir tabako gaminių. Taip pat svarbu reguliariai tikrinti dantis ir pasirinkti kompetentingą odontologą.

Kokia dantų higienos nauda?

Reguliari ir profesionali burnos higiena yra naudinga dėl keleto priežasčių. Puiki burnos sveikata įtakoja ne tik burną, bet ir bendrą fizinę sveikatą.

Reguliari burnos higiena užkerta kelią dantų netekimui

Dantenų ligos prasideda tuomet, kai ant dantų kaupiasi apnašos. Apnašos sudarytos iš bakterijų plėvelės, kurios gali sukelti ligas dėl kurių galima netekti dantų. Higieninis dantų valymas nuvalys nuo dantenų linijos apnašas ir sumažins riziką prarasti dantis ar išsivystyti periodonto ligai.

Burnos higiena užkerta kelią ėduoniui ir skylių atsiradimui

Susidariusios apnašos prilimpa prie dantų emalio ir išskiria rūgštis, kurios kelia eroziją ir sukuria skyles. Specialistas specialiais prietaisais nuvalo apnašas, kurios gali sukelti ėduonį.

Dantų higiena pašalina dėmes nuo dantų

Dantų valymas padės sumažinti ar net pašalinti dantų dėmeles. Jei vartojate kavą, vyną ar rūkote, tikėtina, kad jūsų dantys yra pakitusios spalvos. Profesionaliai išvalyti dantys pasidaro šviesesni, o dažnu atveju ir baltesni.

Burnos higiena pagerina sveikatą

Burnoje esančios bakterijos gali patekti į kraują, o tai padidina širdies ligų ir insulto riziką. Netinkama burnos higiena taip pat įtakoja diabeto atsiradimą, nevaisingumą, erekcijos disfunkciją ir net vėžį.

Burnos higiena užkerta kelią nemaloniam kvapui

Blogas kvapas nėra tik nepatrauklus. Tai taip pat yra požymis, kad žmogus gali turėti rimtų dantų problemų.

Jei jus kankina, kuri nors išvardintų problemų ar norite atlikti profesionalią burnos higieną – paieškokite netoliese esančio higienos specialisto. Mūsų patyrusios specialistės atlieka burnos higieną Kaune, Eiguliuose.

Burnos higienos svarba turint dantų implantus

Dantų implantai, palyginus su kitomis dantų restauravimo rūšimis, yra ilgaamžiškiausi ir patraukliausi, tačiau ir juos būtina tinkamai prižiūrėti. Svarbu saugotis dantenų infekcijų, pašalinti bakterijų apnašas ir tinkamai kasdien prižiūrėti implantą (-us).

Dantenų infekcijos

Dantų implantai nėra jautrūs ligoms ir nepažeidžiami ėduonies, todėl pats dantis nėra problematiškas. Dantenas, palaikančias dantį ir kaulą aplink dantį būtina teisingai prižiūrėti. Natūralus dantis turi natūralią apsaugą nuo dantenų infekcijos – specialų periodonto raištį, kuris yra jungiamasis audinys. Raištyje yra pakankamai kraujo, kuris puikiai kovoja su infekcijomis dantyje ir dantenose. Šios apsaugos nelieka, turint implantus, todėl būtina atsakingesnė dantenų priežiūra.

Susikaupusios apnašos

Ant dantų besikaupiančios apnašos iš tikrųjų yra bakterijų plėvelė, kuri gali sukelti dantų ir dantenų ligas, todėl būtina reguliariai lankytis pas savo higienistę, kuris specialiomis priemonėmis ir įrankiais, kurie nekenkia implantui, pašalins bakterijų plėvelę.

Tinkama dantų implantų priežiūra

Dažniausia priežastis kodėl žmonėms prireikia implantų yra neteisinga dantų priežiūra. Vien higienos specialisto pagalbos nepakaks, kad išlaikyti savo dantų implantus ir dantenas sveikas – yra tinkama dantų priežiūra.

Ligų prevencija dantims yra ypač svarbi. Svarbu skirti kelias minutes per dieną, kad tinkamai išvalyti dantis ir tarpdančiuose pasislėpusį maistą. Valant dantis dantų šepetėliu, siūlu, skalaujant skysčiu galima sumažinti bet kokios dantenų infekcijos tikimybę. Taip dantys bus sveiki ilgiau ir galėsite džiaugtis gražia šypsena.

Kaip prižiūrėti dantis po burnos higienos?

Valydamas dantis, odontologas ne tik valo visus dantų paviršius nuo apnašų ir dantų akmenų, bet ir įvertina bendrą burnos ertmės ir dantų būklę. Esant poreikiui, gali rekomenduoti individualias dantų higienos priemones.

Dažniausiai užduodami klausimai po dantų higienos: kada galima valgyti po procedūros ir ko po burnos higienos negalima valgyti? Po dantų higienos negalima vartoti tam tikrų produktų, nes jie gali pakeisti dantų spalvą ar padaryti dantis itin jautrius. Būtina laikytis jūsų gydytojo rekomendacijų. Žemiau pateikiame standartines rekomendacijas:
  • Valgis galimas po procedūros praėjus 1-2 valandoms.
  • Keletą dienų po procedūros venkite dažančio ir maisto, turinčio pigmentų (stiprios arbatos, kavos, vyno, gazuotų gėrimų, sulčių, uogų, vaisių, šokolado ir pan.). Tai padės išlaikyti dantis švaresnius ir baltesnius ilgiau.
  • Nenaudokite balinančių pastų su abrazyviomis medžiagomis. Jos gali išprovokuoti dantų jautrumą.
  • Kurį laiką venkite labai aštraus, rūgštaus, šalto ar karšto maisto.

Kokie yra tinkamos burnos higienos palaikymo metodai?

Vien specialisto atlikta burnos higiena neužtikrins, kad dantys bus sveiki ir gražūs. Atlikus burnos higieną, nepamirškite tinkamai prižiūrėti savo dantų ir reguliariai lankytis pas dantistą profilaktikai.

Tinkama kasdienė profilaktika gali užkirsti kelią burnos ertmės ligų atsiradimui ir vystymuisi. Laikykitės paprastų burnos priežiūros rekomendacijų ir skausmingų apsilankymų pas dantistą (ir turėsite mažiau burnos ertmės ligų) reikės mažiau.
  • Du kartus per dieną dantų šepetėliu (minkštu arba pusiau minkštu) valykite dantis ir kasdien naudokite tarpdančių siūlą. Patariama dantų šepetėlį keisti kas tris keturis mėnesius.
  • Subalansuota mityba pamaitins ir sustiprins dantis iš vidaus. Atsisakius tarpinių užkandžių tarp valgių, apsaugosite dantis nuo maisto likučių tarpdančiuose.
  • Fluoro turinčios burnos priežiūros priemonės užtikrins, kad burnos ertmėje nesikaups mikroorganizmai. Naudokite dantų pastą, kurią rekomenduoja jūsų dantistas.
  • Praskalaukite burną skalavimo skysčių su fluoru.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.