Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis Kaune

Pageltę, dėmėti dantys nepuošia nei vieno asmens. Nepatraukli pakitusi dantų spalva nebūtinai atsiranda dėl žmogaus kaltės ar burnos higienos trūkumo, tačiau (deja) taip gali atrodyti kitiems.

Dantys gali pakeisti spalvą, jei sumažėja dantų emalio tankis ar žmogaus dantys genetiškai yra gelsvi ir labiau porėti. Spalvą pakeičia negyvas dantis arba dantų spalvos pokytis gali būti įtakotas tokių lėtinių ligų kaip fluorozė ar celiakija. Dėmės ant dantų gali atsirasti nuo daug pigmento turinčio maisto, kurio paprastas dantų valymas nepanaikins.

Daugelis parduotuvėje parduodamų balinimo būdų nėra veiksmingi, nes vienintelė priemonė, kuri išties išbalina dantis turi turėti savyje vandenilio peroksido. Dantų balinimas kapomis kaina gal ir bus brangesnis, nei paprastos parduotuvėje rastos balinamosios priemonės, tačiau kapų efektyvumas yra daug didesnis. Individualiai asmeniui pagamintos dantų balinimo kapos Kaune ir specialus balinimo gelis – efektyviausia ir patogiausia dantų balinimo priemonė naudojama namuose.

Dantų balinimas kapomis – kas tai?

Siekiantiems balinti dantis patiems namuose – geriausias sprendimas yra rinktis dantų balinimą kapomis. Kaune klinikoje „Dentaura“ odontologas vizito metu patikrins dantis ir nustatys ar pacientas gali balinti dantis pats namuose. Šiuo būdu galima balinti tik sveikus dantis, neturinčių plombų ar vainikėlių.

Vizito metu nuimamas paciento dantų antspaudas ir pagaminamos individualiai asmeniui pritaikytos kapos. Odontologas apmokys pacientą kaip taisyklingai naudotis kapomis, kiek balinamojo gelio naudoti vienai procedūrai, patars kiek laiko laikyti kapas ant dantų ir ko vengti prieš, per ir po procedūros.

Dažnai teigiama, kad balinti dantis yra nesveika, tačiau balinimas kapomis yra saugus, negraužia danties ir aplinkinių audinių. Šis būdas yra vienas iš saugesnių estetinių odontologijos procedūrų.

Ši balinimo procedūra dažnai pasirenkama kaip papildoma priemonė išsaugoti dantis baltus po kabinetinio dantų balinimo atlikto profesionalaus odontologo.

Dantų balinimo kapų naudojimas

Balinimas kapomis prasideda nuo vizito pas odontologą ir personalinių kapų pagaminimo. Turint pagamintas formas – jų naudojimas labai paprastas. Svarbu laikytis kelių rekomendacijų ir turėti šiek tiek kantrybės. Tobulai baltiems dantims gauti reikės 10-14 procedūrų (naktų).

Į kapas reikia įšvirkšti balinamojo gelio ir uždėti ant švarių nuvalytų dantų. Dantis svarbu gerai nuvalyti dantų šepetėliu, o tarpdančius – siūlu. Kapas būtina laikyti ant dantų 8-10 val. (arba tiek laiko kiek rekomendavo odontologas), todėl geriausia jas palikti per naktį. Svarbu į kapą įšvirkšti ne per daug gelio, kad uždėjus kapą gelis nepadengtų dantenų.

Dantų balinimo kapomis patarimai

Geriausi atsiliepimai apie balinimo efektą būna, kai balinimui naudojamos individualiai asmeniui pagamintos formos (kapos). Jei dantys balinant pasidaro jautrūs, procedūrą svarbu nutraukti ir palaukti kol dantų jautrumas praeis.

Po procedūros svarbu vengti maisto ir gėrimų, kurie gali dažyti. Taip pat svarbu susilaikyti nuo rūkymo.

Dantų balinimas kapomis: privalumai ir trūkumai

Dantų balinimas kapomis namie turi privalumų ir trūkumų lyginant su dantų balinimu odontologijos kabinete.

Privalumai

Rezultatai gali atitikti ofisinio balinimo kokybę, jei pasirenkamas tinkamas balinimo gelis ir specialiai asmeniui pritaikytos balinimo kapos. Pagal individualų užsakymą pagamintos kapos dantims užtikrina sąlytį tarp dantų ir balinimo medžiagos, ir užtikrina, kad seilės (drėgmė) nepateks ant dantų.

Kainuoja mažiau nei ofisinis balinimas. Dantų balinimas kapomis – kaina yra žemesnė nei atliekamas balinimas pas odontologą, nes kabinetinio balinimo metu naudojamos brangios profesionalios didelės koncentracijos medžiagos ir taip pat susimokama už odontologo laiką.

Patogumas. Dažniausiai dėl šios priežasties pasirenka dantis balintis kapomis namie. Pacientai gali patys planuotis savo tvarkaraštį, savo balinimosi procedūras, nesiderinant prie odontologo. Sutaupomas laikas, kuris būtų sunaudojamas važiuojant į kliniką, laukiant procedūros. Galima atlikti procedūrą tada kada užsimanoma, iškart.

Panašus į odontologų metodą. Procesas panašus į odontologo atliekamą klinikoje, tačiau naudojamas gelis silpnesnės koncentracijos. Taip pat neatlieka patyręs odontologas.

Trūkumai

Lėtesnis ir prastesnis rezultatas nei profesionalus balinimas klinikoje. Net ir naudojant individualiai pacientui paruoštas kapas ir balinimo gelį, pasiekti rezultatą reikia daugiau laiko. Odontologas balinant dantis gali naudoti naujesnes technologijas ir didesnės koncentracijos balinimo medžiagas. Klinikoje balinimo procedūra netrunka ilgiau 45 minučių ir dažnai pakanka vieno vizito. Balinimas kapomis gali pareikalauti net 10-14 procedūrų (naktų) ir gali išbalinti dantis (retai) įvairiais atspalviais.

Gali būti rizikingas. Balinimo priemonės yra pakankamai stiprios cheminės medžiagos, kurios gali būti žalingos, todėl būtina mokėti su jomis elgtis. Jei burnos sveikata nėra gera, tokias procedūras atliekant pačiam namuose gali būti nepasiekti geri rezultatai ir pacientui gali labai skaudėti.

Ar dantų balinimas kapomis galimas visiems pacientams?

Kadangi naudojamos stiprios cheminės medžiagos, šį balinimo būdą negali rinktis visi pacientai.
Negalima balinti dantų:
  • Jei yra alergija balinamajai medžiagai (peroksidui).
  • Jei sergama dantenų uždegimu.
  • Jei sergama periodontitu.
  • Jaunesniems nei 18 metų asmenims.
  • Nėščiosioms ir kūdikį maitinančios moterims.
  • Jei sergama virškinamojo trakto ligomis.
  • Jei gausiai vartojamas alkoholis arba rūkalai.
  • Jei turima plombų ir vainikėlių, ar esant nusidėvėjusiam dantų emaliui.
Siekiant geriausių rezultatų balinant dantis kapomis, būtina pasitarti su odontologu. Klinikos „Dentauta“ odontologas pakonsultuos apie dantų balinimą kapomis Kaune, pagamins individualiai asmeniui tinkamas kapas už prieinamą kainą ir įsitikins, ar gali būti taikomas balinimas kapomis.

Dantų balinimas kapomis kaina

Dantų balinamas kapomis kaina yra mažesnė, nei kitos profesionalios odontologijos kabinete atliekamos procedūros. Tai bus brangesnė procedūra nei paprastos dantų balinimo priemonės randamos parduotuvėse, tačiau jos efektyvumas ir rezultatas pateisins lūkesčius. Tie, kas yra išbandę paprastas balinančias priemones ir kapas, dalinasi tik geriausiais atsiliepimais apie kapų efektyvumą.

Kur Kaune atlikti dantų balinimą kapomis?

Dantų balinimą kapomis Kaune galima atlikti odontologijos klinikoje „Dentaura“ adresu P. Plechavičiaus g. 1-1. Parašykite internetu į mūsų elektroninį paštą uabdentaura@gmail.com arba paskambinkite telefonu + 370 37 313151 ir užsiregistruokite pirmajam vizitui, kurio metu odontologas suteiks konsultaciją visais dantų balinimo klausimais, nuims atspaudus ir pagamins jums individualiai pritaikytas kapas.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.