Dantų laminatės

Dantų laminatės

Dantų laminatės Kaune – Holivudinei šypsenai

Graži šypsena – tai tarsi žmogaus vizitinė kortelė ir įvaizdžio dalis.

Netenkina priekinių dantų forma? Dantys su dėmėmis ar pageltę? O galbūt priekiniai dantys turi pažeidimų? Greitas ir ilgaamžis sprendimas – estetinės dantų laminatės. Daugelio pacientų atsiliepimai apie dantų laminates ir jų įtaką gyvenimo kokybei itin teigiami. Po procedūros skirtumas prieš ir po akivaizdus – nuo kompleksavimo ir dantų pridengimo ranka šypsantis iki plačios atviros holivudinės šypsenos, kuri nepalieka abejingų.

Pagal individualų užsakymą gaminame ir tvirtiname dantų laminates, Kaunas, P. Plechavičiaus g. 1-1 stomatologijos klinikoje „Dentaura“. Sužinokite apie tai daugiau pasikonsultavę su mūsų patyrusiais ir kruopščiais odontologais klinikoje.

Kas yra dantų laminatės?

Dantų laminatės neuždėtos ant danties atrodo kaip dirbtinis nagas. Tai labai plonas ir skaidrus presuotos keramikos arba porceliano plokštelės. Juo padengiamas visas priekinis danties paviršius. Spalva priderinama prie natūralių dantų spalvos, kad šypsena atrodytų natūraliai ir sveikai. Jų naudojimo laikas gali būti iki 12 metų.

Jų privalumas, kad dėvimos netamsėja ir dažnai joms pritvirtinti nereikia gręžti dantų. Prie danties paviršiaus pritvirtinamos specialiu cementu, prieš tai 0,3-0,5 mm nušlifavus (minimaliai) priekinį dantų paviršių (emalį).

Kokias problemas išsprendžia dantų laminatės?

Dantų laminatės, dar kitaip vadinami venyrai, naudojami dantims, kurių spalva yra pasikeitusi. Spalva gali pasikeisti dėl daugelio priežasčių: dėl šaknų kanalų gydymo, atsirasti dėmės nuo tetraciklino ar kitų vaistų, per didelio fluoro kiekio ir kitų priežasčių. Taip pat šis protezavimo būdas pasirenkamas, kai dantys būna nudėvėti, įskilę ar nulūžę, nesuderinti, nelygūs ar netaisyklingos formos ar kai norima panaikinti didelius tarpus tarp dantų.

Estetinė protezo funkcija

Ši funkcija suteikia pacientui psichologinį komfortą, leidžia šypsotis ir bendrauti su aplinkiniais neatkreipiant aplinkinių dėmesio į prastą dantų būklę. Estetinis protezavimas padeda netekus dantų atstatyti ne tik dantis, bet ir veido forma ir bruožus, kurie išsikraipo netekus dantų. Atstačius dantis, asmeniui ne tik išsilygina dalis atsiradusių raukšlių, bet ir tampa lengviau kalbėti, tarti žodžius ir suteikia psichologinį komfortą.

Estetinis protezavimas naudojamas siekiant restauruoti pažeistus dantis (pakitusi spalva, deformuoti, nutrupėjusios plombos, nudilę) ar atstatyti visą dantį, apsaugant jį nuo išorės poveikio. Tokiam estetiniui protezavimui, atstatant visą dantį, naudojami mikroprotezai (laminatės, įklotai, užklotai).

Mūsų klinikoje Kaune dantų protezavimas atliekamas visų rūšių protezų konstrukcijomis (nuimamais ir fiksuotais), taip pat atliekamas protezavimas ant implantų. Kiekvienam pacientui parenkamas jam tinkamiausias gydymo būdas.

Dantų laminačių privalumai ir trūkumai

Kaip ir kiekviena procedūra, taip ir protezavimas laminatėmis turi savo pliusų ir trūkumų, todėl svarbu įsivertinti jų teikiamą naudą ir galimus trūkumus prieš pasiryžtant pagražinti dantis porcelianu.

Privalumai

Šviesesnė šypsena. Tai puikus sprendimas asmenims, kurie mėgsta gerti kavą, rūko cigaretes ar mėgsta valgyti daug pigmento turintį maistą. Visos šios veiklos neigiamai veikia dantų spalvą ir jie gali pasidaryti nepatrauklios geltonos ar rudos spalvos. Paprasti balinimo būdai laikinai pašalina nepatrauklų atspalvį, o nekeičiant mitybos ar žalingų įpročių, greitai visa balinimo nauda dingsta. Ieškantiems lengvesnio būdo nuolatos turėti baltą šypseną – laminatės yra geriausias sprendimas. Laminačių medžiaga paprastai yra atspari dėmėms, todėl dantų nebereikia balinti.

Ištaisomos nedidelės kosmetinės dantų problemos. Jomis galima sutvarkyti danties įtrūkimus, tarpus tarp dantų, nedidelius neatitikimus ar spalvos pokyčius. Net jei jūsų dantys kreivi, uždėjus šiuos protezus užmaskuojama ši ortodontinė problema.

Pakeičia pažeistą emalį. Nors emalis yra labai stiprus, tačiau ir jis gali nusidėvėti, jei per daug uoliai valysite dantis ar valgysite daug rūgščių produktų ir gėrimų. Pažeistas emalis neatsistato, todėl laminatės yra puikus jo pakaitalas. Tai ne tik sustabdys emalio dilimą ar eroziją, bet ir gražiai atrodys.

Trūkumai

Brangūs. Turbūt didžiausias šių protezų minusas, kad jie yra brangūs. Šis protezavimo būdas priskiriamas kosmetinėms procedūroms.

Padidintas jautrumas. Kai kurie žmonės užsidėję laminates jaučia didesnį dantų jautrumą (karštai ar šaltai temperatūrai) kelias pirmas dienas, tačiau jis paprastai laikui bėgant išnyksta. Jei dantys jautrūs, jautrumą galima reguliuoti nevalgant tam tikrų produktų.

Negrįžtamas procesas. Odontologas pakeis natūralią jūsų dantų struktūrą, kad uždėtų venyrus. Jie dedami ant danties nuskutus emalį. Venyrai tarnauja apie 10 metų, todėl juos bus būtina pakeisti naujomis ar rinktis kitą dantų restauravimo būdą.

Netinkamos, sergantiems dantų ligomis. Asmenys, kurie turi nesveikus dantis ar aktyvias dantenų ligas neturėtų rinktis laminačių, nes dantys yra susilpnėję ir gali neturėti pakankamai emalio.

Netinkamos griežiantiems dantis, nes jos gali įskilti ar sulūžti. Jei vis dėl to norite naudoti pasirinkti šį mikroprotezavimo būdą, tuomet naktimis rekomenduojama naudoti specialią apsaugą nuo dantų sukandimo.


Prieš pasirenkant šį būdą – svarbu įsivertinti visus už ir prieš, kad atlikus procedūrą nebūtų nepateisintų lūkesčių. Būtinai pasitarkite su savo odontologu, kad sužinotumėte, ar tai tinkama jums protezavimo priemonė. Norėdami daugiau sužinoti apie dantų laminates, atvykite pas mus adresu Kaunas, P. Plechavičiaus g. 1-1 ir mes atsakysime į visus kylančius klausimus.

Dantų laminačių tipai

Laminačių tipai priklauso nuo jų gamybos būdo ir medžiagos, iš kurios pagaminta.

Pagal gamybos būdą laminatės gali būti frezuojamos, presuojamos arba sluoksniuojamos. Jos gaminamos dantų techniko laboratorijoje pagal individualų užsakymą.

Visiškai sluoksniuotos laminatės yra estetiškiausios (ir brangiausios), nes dantų technikas jas gamina tepdamas sluoksnį po sluoksnio. Joms pagaminti reikia daugiau laiko ir gerai įgudusio dantų techniko.

Stiklo keramikos laminatės yra itin populiarios, nes išsiskiria savo natūralumu. Šiuo metu siūlomas pakankamai gausus medžiagų pasirinkimas, tačiau dažniausiai naudojamos: lauko špato keramika ir ličio disilikato keramika.

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK) apie dantų laminates

Kas gali dėvėti dantų laminates?
Rekomenduojama laminates rinktis asmenims, kurie neturi jokių dantų ar dantenų ligų, kurios susilpnina dantį ar pažeidžia danties emalį. Sergantiems dantų ir dantenų ligomis, rekomenduojama su savo odontologu aptarti kitus estetinio protezavimo būdus.

Jei planuojate tiesinti dantis breketais patariama laminates dėtis baigus tiesinti dantis, o ne prieš tiesinimą. Laminatės yra gaminamos iš plono porceliano, o uždėti breketai gali pažeisti laminates arba jos gali įtrūkti.

Kauno klinikoje „Dentaura“ suteiksime jums visą reikalingą informaciją apie dantų laminates ir jūsų dantų būklę, bei galutinį rezultatą ir galimas komplikacijas, kad galėtumėte priimti sprendimą.
Kaip vyksta estetinis protezavimas dantų laminatėmis?
Pasiryžus pagražinti savo šypseną, pirmiausiai būtina konsultacija su pasirinktu odontologu, kurios metu sudaromas gydymo planas ir išsiaiškinami paciento lūkesčiai ir nustatomas tikslas. Odontologas įvertinęs dantų būklę nustatys ar galima atlikti dantų laminavimą. Jei ne, tuomet pasiūlys kitą estetinio protezavimo būdą. Jei atliekamas laminavimas, tuomet parenkamas dantų laminačių atspalvis.

Paruošiami priekiniai dantų paviršiai. Jie nušlifuojami 0,3-0,5 mm. Odontologas atlieka vietinę nejautrą, todėl procedūra būna neskausminga. Nuo paruoštų dantų paviršių odontologas nuima atspaudus, kurie siunčiami technikui. Šio apsilankymo trukmė priklausys nuo dantų kiekio, kurį ruošiama laminuoti. Tai gali trukti nuo 1 iki 3 val.

Jei dantys stipriai šlifuojami, odontologas dėl komfortiškumo gali uždėti laikinas laminates iki nuolatinių pagaminimo.

Dantų technikas laboratorijoje kiekvienam dančiui individualiai pagamina laminatę pagal pasirinktą spalvą, formą, blizgesį ir reljefą. Laminačių gamyba gali užtrukti iki 2 savaičių.

Nuolatinės laminatės prie paruošto danties paviršiaus pritvirtinamos specialiu cementu. Tai itin preciziškas ir didelio kruopštumo reikalaujantis darbas, nes kiekviena danties laminatė klijuojama atskirai. Cementas sukietinamas specialia lempa.
Kiek vizitų pas odontologą prireiks, kad būtų uždėtos laminatės?
Gali prireikti 3-4 vizitų, kad jos būtų uždėtos.
Koks laminačių gyvavimo laikas?
Paprastai laminatės gyvuoja nuo 8 iki 12 metų, priklausomai nuo to kaip prižiūrimos, iš kokios medžiagos gaminamos.
Kaip prižiūrėti laminates, kad jos tarnautų ilgiau?
Laminates būtina taip pat prižiūrėti kaip ir natūralius dantis. Svarbu burnoje palaikyti gerą higieną: du kartus per dieną valyti šepetėliu, nepamiršti siūlu išvalyti tarpdančių, skalauti floruotu skalavimo skysčiu. Svarbu žinoti, kad pažeidus ar nuskėlus laminuotą dantį, jį galima pataisyti. Kreipkitės į mūsų odontologą Kaune, kuris atgaivins pažeistas dantų laminates.

Aišku, kuo prasčiau rūpinamasi laminatėmis, tuo trumpesnis jų dėvėjimo laikas. Svarbu laikytis tam tikrų taisyklių, kurios padės prailginti jų tarnavimo laiką:
  • Galbūt juokingas patarimas, tačiau rekomenduojama nenaudoti dantų kaip įrankių. Pieštuko ar tušinuko kandžiojimas, nagų kandžiojimas, uždarytų maišelių atidarinėjimas ir panašūs veiksmai gali suskaldyti ar nuskelti laminuotą dantį.
  • Vengti tabako gaminių. Tabako gaminių vartojimas gali nudažyti net laminuotus dantis, todėl norint išlaikyti kuo šviesesnius dantis rekomenduojama atsikratyti šio įpročio.
  • Vengti maisto ir gėrimų, kurie dažo dantis. Padažai, uogos, vaisiai, karis, ciberžolė, gaivieji gėrimai, vynas ir kitokie maisto produktai gali pakeisti dantų spalvą. Naudokite šiuos produktus saikingai.
  • Reguliarus dantų valymas ir lankymasis pas odontologą yra garantas, kad laminatės tarnaus ilgiau ir atrodys gražiai. Dantis svarbu valyti siūlu kiekvieną dieną, kad apsaugoti dantis nuo karieso ir dantenų ligų.
  • Sportuojant aktyviai rekomenduojama dėvėti dantų apsaugą, o jei naktį griežiate dantimis – specialiai tam pritaikytą apsaugą.
  • Svarbu naudoti minkštą dantų šepetėlį ir neabrazyvią dantų pastą. Per aštrios priemonės gali greičiau nudėvėti laminates.
Šios taisyklės ne tik padės išlaikyti dantų laminates kaip naujas, bet ir palaikys jūsų natūralius dantis sveikus, o jei vis dėl to tektų jas atnaujinti – laukiame mūsų klinikoje Kaune, Eigulių rajone.
Kokie požymiai rodo, kad laminatės susidėvėjo ir laikas jas keisti?
Kaip ir minėta anksčiau, vidutinė gyvavimo trukmė yra apie 10-12 metų. Tinkamai prižiūrimos ir gydomos, jie gali tarnauti iki 20 metų. Yra keletas požymių, kurie rodo, kad laikas keisti laminates:
  • Jie suskaldyti arba įtrūkę, ar nusidėvėję. Grubiai naudojamos porcelianinės laminatės gali būti sugadinamos.
  • Dantis po laminate sugenda. Laminatės yra patvarios, tačiau gali pradėti atsiskirti nuo danties prie kurio pritvirtintos, nes natūralus dantis sugenda.
  • Dėl blogos dantų higienos ir dantenų ligų laminatės gali atsiskirti nuo dantenų. Nesirūpinant savo burnos higiena, dantenos gali pradėti nykti taip sukurdamos tarpą tarp laminatės ir dantenų.
  • Sumontuotos netinkamo dydžio laminatės. Tinkamai neprigludusios laminatės gali būti skausmingos, nekomfortiškos.
  • Netinkamai priklijuojamos. Netaisyklingai sumontuotos laminatės gali nukristi.
Dėl paskutinių dviejų priežasčių svarbu pasirinkti patikimą ir kompetentingą odontologą. Dantų laminates Kaune pritvirtinsime kokybiškai ir stipriai.
Dantų laminatės, kaina

Šis estetinis protezavimas (mikroprotezavimas) yra pakankamai brangus gydymas, kurio kaina priklauso nuo to, kokios medžiagos naudojamos gaminant venyrus, koks gamybos būdas ir ar bus dedamos laikinos laminatės.

Deja, PSD šio protezavimo būdo nekompensuoja, nes jos priskiriamos prie kosmetinių procedūrų. Mūsų odontologas Kaune sudarys gydymo planą, kuris atitiks pasirinktą biudžetą (kaina) ir norimą pasiekti tikslą, parinks geriausias jums dantų laminates. Mes norime matyti jūsų šypseną!

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.