Vaiku dantų gydymas

Vaiku dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas Kaune

Kauno stomatologijos klinikoje „Dentaura“ itin atsakingai ir švelniai rūpinamės savo mažaisiais pacientais – atliekame vaikų dantų ligų profilaktiką, diagnostiką ir gydymą. Vaiko vedimas pas odontologą yra delikatus dalykas, todėl būtina psichologiškai paruošti vaiką tam ir vesti pas odontologą, kuris sutaria su jūsų vaiku.

Savalaikis vaiko vedimas pas odontologą yra skirtas ne tik jau sugedusiam dantukui gydyti, bet ir stebėti kaip auga dantys, kaip vystosi dantų dygimo metu žandikaulis ir esant poreikiui imtis prevencijos priemonių.

Mes pasirūpinsime jūsų vaiku ir jo dantukais taip, kad jis nebijotų sugrįžti pas odontologą ar pasakyti, kad jam skauda.

Mitai apie pieninius dantis

Vaikų odontologijoje yra daug mitų, kuriuos būtina paneigti, nes kai kurie iš jų yra itin pavojingi vaikų dantų sveikatai ir bendrai organizmo sveikatai.

Mitas, kad nebūtina valyti pirmųjų dantų. Dantimis reikia rūpintis nuo jų išdygimo momento. Šiais laikais vaistinėse ir parduotuvėse galima rasti didelę gausą tam skirtų priemonių. Ypatingas dėmesys turėtų būti skirtas danties pagrindui šalia dantenų, nes ten kaupiasi apnašos. Po kiekvieno valgymo kūdikio dantys turi būti valomi. Vaikui nuo 2 metų reikia dantis valyti 2 kartus per dieną, o kuo greičiau vaikas išmoks savarankiškai valytis dantis, tuo greičiau išsivystys įprotis prižiūrėti savo dantis kasdien.

Mitas, kad nebūtina pieninių dantų gydyti, nes jie vis tiek iškris. Apie šio mito paneigimą daugiau informacijos rasite žemiau. Šis mitas itin pavojingas vaikui, todėl jam svarbu skirti daugiau dėmesio.

Mitas, kad pieninius dantis su kariesu galima tiesiog pašalinti. Pašalinti per anksti dantys pakenks būsimam sukandimui. Nuolatinio danties užuomazgos yra po pieniniu dančiu, o ištraukus pieninį šalia esantys dantys užima jo vietą žandikaulyje.

Mitas, kad pieniniams dantims nereikia vainikėlių ar protezų. Labai svarbu išlaikyti vietą savo nuolatiniams dantims, net jei jie dar neišdygę. Jei vis dėl to būtina pašalinti pieninį dantį ar jis išmušamas dėl traumos, vaikams yra sukurti specialūs protezai. Jei šaknis išsaugoma – dedami pieniniams dantims skirti vainikėliai. Specialūs vainikėliai ir protezavimas vaikams užpildys tuščią vietą, kur buvo pieninis dantis, o vaikas galės lengviau sukramtyti maistą.

Mitas, kad vaikas gali valyti pieninius dantis suaugusiųjų dantų pasta. Pieninių dantų emalis nuo nuolatinių dantų skiriasi, todėl būtina vaikams naudoti mažiau abrazyvias dantų pastas. Vaikų pastose nėra fluoro, tam, kad vaikui netyčia nurijus vaikas neapsinuodytu.

Mitas, kad vaiką pas odontologą reikia vesti tik tada, kai skauda dantis. Daugelis karieso paveiktų dantų yra žmogui nematomi, nes vystosi sunkiai prieinamose vietose. Bakterijos danties emalyje padaro mažą skylutę, o patekusios į vidų sunaikina dentiną ir pažeidžia nervą. To išvengti padės profilaktinis patikrinimas, profesionali burnos higiena, dantų fluorinimas.

Mitas, kad vaikai neserga pulpitu. Kai kariesas negydomas, tuomet vaikui greitai išsivysto pulpitas, kuris gali virsti į periodontitą (dantį supančių audinių uždegimu).

Mitas, kad vaikui nereikia vaikų odontologo. Vaikų odontologas greičiau ras kontaktą su vaiku, o jų kabinetas įrengtas taip, kad vaikas atsipalaiduotų. Antra, visa vaikų odontologijos įranga, naudojami vaistai nuo dantų skausmo ir medicininės medžiagos sukurtos atsižvelgiant į vaiko kūno ypatybes.

Stomatologijos klinika „Dentaura“ padeda tėvams ir vaikui jaustis patogiai ir atsipalaidavus net einant pas odontologą. Vaikų dantų gydymas Kaune – už patrauklią kainą pas patyrusius šios srities specialistus. Reguliarūs vizitai pas mūsų odontologą užtikrins, kad vaikas džiaugsis gražiais ir sveikais dantukais.

Ar reikia gydyti pieninius dantis?

Kai mažiesiems sugenda pieniniai dantys, daugelis tėvų užduoda sau ir gydytojams klausimą: Ar verta pieninius dantis gydyti, jei jie vis tiek netrukus iškris? Visi odontologai vienareikšmiai atsakys į šį klausimą teigiamai.

Viena iš priežasčių dėl ko būtina pieninius dantis gydyti, nes po dančiu yra krūminis pradas iš kurio išaugs nuolatinis dantis. Svarbu apsaugoti audinius aplink pieninį dantį nuo infekcijos, kad ji neišplistų į nuolatinį dantį. Iš karieso pažeisto danties infekcijos židinys gali išplisti į gretimus dantis.

Pieniniai ir krūminiai dantys yra vienodos struktūros – turi nervą ir šaknį, todėl pažeistą ėduonies dantį gali skaudėti taip pat kaip nuolatinį.

Jei „sergančio“ danties neskauda ar jis nekelia diskomforto valgant, jis vis tiek gali įtakoti bendrą vaiko sveikatą. Sugedęs dantis gali būti imuniteto sumažėjimo priežastimi ar sukelti faringitą, paskatinti laringito vystymąsi, virškinamojo trakto patologiją.

Pieninių dantų funkcija yra paruošti žandikaulio raumenis ir kaulų sistemą nuolatinių dantų išdygimui, todėl per anksti pašalintas dantis gali lemti tai, kad gretimai esantys dantys užims jo vietą. Nuolatiniai dantys tuomet išdygs nelygiai ir atsiras netaisyklingas sąkandis.

Kita svarbi jų funkcija yra taisyklinga kalba ir jos vystymas. Mokymasis aiškiai kalbėti yra labai svarbus pažintiniam, socialiniam ir emociniam vaiko vystymuisi. Tinkamas pirminių dantų turėjimas palengvina taisyklingą skiemenų tarimą ir neleidžia liežuviui nuklysti formuojant kalbą.

Labai svarbi priežastis yra psichologinė – pasitikėjimas savimi. Graži šypsena gali padėti vaikui labiau pasitikėti savimi ir išvengti bendraamžių patyčių.

Kaip prižiūrėti pieninius dantis?

Kūdikio burnoje nuo pirmųjų dienų kaupiasi bakterijos, todėl po kiekvieno maitinimo svarbu išvalyti kūdikio dantis medvilniniu tamponu, pamirkytu virintame vandenyje.

1,5-2 metų vaikai turėtų naudoti vaikišką dantų šepetėlį su minkštais šereliais. Vaikas turėtų būti mokomas kaip teisingai valyti dantis. Svarbu dantis valyti labai atsargiai, nespaudžiant dantų šepetėlio, kad nepažeisti dantenų. Vaiką svarbu pamokyti valyti dantis sukamaisiais judesiais, o ne horizontaliai iš vienos pusės į kitą.

Jei pastebite, kad vaiko liežuvis pasidengia balta danga, svarbu ją pašalinti. Sterilų tvarstį pamirkykite lengvame sodos tirpale ir nuvalykite liežuvį.

Svarbu vaikams dantis išsivalyti prieš miegą, o nuo trejų metų vaikams būtina dantis valyti du kartus per dieną (ryte ir vakare). Prieš einant miegoti vaikas turėtų nevalgyti cukraus turinčių produktų ir rūgščių sulčių.

Stomatologijos klinikoje Kaune atliekamas ne tik vaikų dantų gydymas, bet ir higiena.

Nuo kokio amžiaus būtina pirmą kartą parodyti vaiką odontologui?

Rekomenduojama vaiką pas odontologą atvesti išdygus pirmam pieniniam dančiui arba kai sulauks 1 metų. Odontologas apžiūrės dantukus ir pakonsultuos tėvus kaip tinkamai prižiūrėti vaikų dantis.

Vaikų dantų gydymas Kaune

Kauno odontologijos klinika „Dentaura“ švelniai ir kruopščiai pasirūpins jūsų vaikų dantų sveikata ir gydymu. Klinikoje įrengta komfortiška ir vaikus atpalaiduojanti aplinka, dirba odontologai, kurie moka bendrauti su vaikais. Mus rasite adresu Plechavičiaus g. 1-1, Kaunas, Eigulių rajone.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.