Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Dantų plombavimas Kaune

Vargu ar rasite suaugusį asmenį, kuris neturi bent vienos plombos. Tai dažniausiai naudojimas būdas gydyti dantų ėduonį, dėl savo paprastumo ir pigumo. Seniau buvo naudojamos įvairios spalvotos ilgaamžės plombos – auksas, sidabras ar metalų lydiniai, tačiau šiuo metu teikiamas prioritetas kuo natūralesnei plombos išvaizdai.

Stomatologijos klinikoje „Dentaura“ dantų plombavimas Kaune atliekamas aukščiausios kokybės medžiagomis, naujų technologijų prietaisais profesionalių odontologų. Prieinamos kainos ir kokybė – garantuojama! Mūsų klientų atsiliepimai kalba patys už save.

Kas yra dantų plombavimas?

Dantų plombavimas yra odontologinė procedūra skirta atkurti bakterijų sunaikinto danties formą ir funkciją. Ši procedūra taikoma tuomet, kai odontologas pašalina danties ėduonies paveiktus audinius. Plombos užduotis yra sandariai užpildyti dantį, kad į danties šaknies kanalus neprasiskverbtų bakterijos ir būtų užkirstas kelias tolimesniam ėduonies vystymuisi.

Plombavimui naudojamos įvairios medžiagos: aukso, amalgamos (lydinis iš gyvsidabrio, sidabro, vario, alavo ir cinko), kompozicinės medžiagos, stiklo jonomerinės medžiagos. Plombos taip pat skirstomos į paprastąsias (gydomosios) ir estetines. Taip pat kai kurios plombos gali būti laikinos, kol bus laukiama kol dantis gis po dantų šaknies kanalo procedūros, ar bus laukiama kitos dantį atstatančios priemonės – karūnos ar vainikėlio pagaminimo ar kitokio protezo.

Plombavimo tipo, medžiagos pasirinkimas priklauso nuo to, kuris dantis taisomas (krūminis ar priekinis), kiek stipriai pažeistas dantis, koks biudžeto dydis ir kitus parametrus.

Kada reikalingas dantų plombavimas?

Dantų emalis yra sunkiausias kūno audinys galintis atlaikyti labai didelę apkrovą, tačiau dėl prastos burnos higienos, saldumynų, rūkalų ar kavos vartojimo gali būti pažeistas. Atsiradęs dantų ėduonis (kariesas) negydomas gali išplisti per visą dantį ir pasiekti pulpą (danties nervą) ir jos zoną. Prasidėjęs uždegimas ir infekcija gali baigtis tuo, kad bus reikalinga pašalinti visą dantį.

Dantų ėduonis dažniausiai atsiranda vietose, kurias sunkiausia prižiūrėti – tarpdančius ir natūralias dantų įdubas. Kasdienė burnos higiena ir reguliarūs vizitai gali užtikrinti tai, kad dantų ėduonis bus laiku pagautas pačiose pirmosiose jo atsiradimo stadijose. Tik odontologas gali apžiūrėti visas prieinamas ir prastai prieinamas dantų vietas, o esant įtarimui padaryti dantų rentgeno nuotraukas, kuriose matysis dantų ir dantenų uždegimas.

Dantų plombavimo gali prireikti šiais atvejais:
  • Kai dantyje yra skylė.
  • Dantis turi tamsias dėmes.
  • Dantis turi įtrūkimus ar dėl traumos nuskeliamas / nulaužiamas.
  • Padidėjęs danties jautrumas temperatūrai (šaltam ar karštam maistui ar gėrimams).
  • Yra padidėję tarpdančiai, kuriuose įstringa maistas.
Tai simptomai, kurie bus gydomi dantų plombavimu, tačiau sprendimą dėl gydymo būdo priims jūsų odontologas.

Dantų plombavimo metodai

Kaip jau minėta anksčiau, plombavimui naudojamos įvairios medžiagos: auksas, amalgama (lydinis iš gyvsidabrio, sidabro, vario, alavo ir cinko), kompozicinės medžiagos, stiklo jonomerinės medžiagos. Anksčiau buvo renkamasi naudoti plombas pagal jų ilgaamžiškumą, todėl dažnai buvo naudojamos metalo lydiniai ar iš aukso gaminamos plombos. Šiuo metu pacientai daugiau dėmesį kreipia į plombų estetinį vaizdą, todėl net paprastos universalios plombos gaminamos iš tokių medžiagų, kurios kuo labiau būtų panašios į natūralų danties emalį.

Tobulos plombos viskam nėra. Dažniausiai taikomos plombos:
  • Auksas – šios plombos gaminamos laboratorijoje. Auksą gerai toleruoja dantenų audiniai. Auksinės plombos yra ilgaamžės ir gali tarnauti daugiau nei 15-20 metų. Tai viena geriausių plombų, tačiau dažnai ji nepasirenkama dėl jos geltonos spalvos ir didelės kainos.
  • Amalgama – vis rečiau naudojama plombos rūšis. Metalo lydiniai (dažnai sidabras) su gyvsidabriu yra ilgaamžiai, atsparūs dilimui ir palyginti nebrangūs, tačiau reikalaujantys didelio odontologų profesionalumo. Taip pat plombos iš amalgamos yra tamsios spalvos, todėl gerai matomos plika akimi. Nenaudojamos gydant priekinius dantis.
  • Kompozicinė medžiaga – kietėjanti šviesoje medžiaga. Jos populiarios dėl mažos kainos. Jos dar vadinamos helio plombomis. Jos nėra vienodos, spalvos ir kokybė gali skirtis dėl sudėties ir gamintojo.
  • Stiklo jonomerinė medžiaga – didelis atsparumas drėgmei ir yra išskiriančios fluorą, kuris sumažina tikimybę toje vietoje vėl susidaryti kariesui. Tinkama medžiaga gydyti mažas dantų skyles. Dideles skyles nerekomenduojama gydyti šiomis plombomis, nes jose esantis fluoras gali sudirginti danties nervą.
Kai reikalingas ilgesnis gydymas ir jis trunka kelis ir daugiau vizitų naudojamos laikinos plombos. Jos paskirtis yra užkirsti kelią maistui ir bakterijoms patekti į danties atvirą ertmę, bei apsaugoti dantį nuo dirginimo ir skausmo. Jos nepasižymi ilgaamžiškumu, todėl yra pagamintos iš minkštesnės medžiagos, kad būtų lengviau ją pašalinti. Jos būna gaminamos iš įvairių medžiagų: cinko oksido, cinko fosfato, stiklo jonomerų ir kt. Jos nebūna natūralios dantų spalvos.

Kuo paprastas dantų plombavimas skiriasi nuo estetinio?

Įprastas dantų plombavimas skirtas gydyti ir atstatyti dantį, o estetinis plombavimas – gydyti ir estetiškai atstatyti dantį. Estetinė plomba dažniausiai pasirenkama tuomet, kai gydomi priekiniai ir gerai matomi dantys. Įprasta dantų plomba (universali) dažnai gydomi galiniai krūminiai dantys, kurių išvaizda nėra tokia svarbi gražiai šypsenai.

Paprasta universali dantų plomba apsaugos danties ertmę nuo bakterijų ir galimos infekcijos. Estetinė plomba taip pat atlieka apsauginę-gydomąją funkciją, tačiau taip pat taiso dantų struktūros sutrikimus, nedidelius ortodontinius nukrypimus, atstato nuskilusius / įtrukusius dantis, pakeičią tarpus tarp dantų, išlygina emalio spalvą ir t.t.

Paprastos ir estetinės plombos kainos ženkliai skiriasi. Pastarosios yra brangesnės, dėl savo itin natūralios išvaizdos ir struktūros.

Vaikų dantų plombavimas Kaune

Vaikai yra smaližiai, todėl nenuostabu, kad vis daugiau vaikų dar maži būdami serga dantų ligomis ir turi dantų ėduonį. Nors dantų ėduonis yra laikinuose pieniniuose dantyse, juos vis tiek būtina gydyti. Negydomas ėduonis – ne tik tampa skausmingu, tačiau gali patekti į žandikaulį ir sukelti kaulo irimą bei sunkias dantenų ligas.

Vis dar gaji nuomonė tarp tėvų, kad neverta vaikų pieninių dantų gydyti, tačiau tai yra pats žalingiausias mitas. Negydomas dantis gali ne tik sukelti kitas sunkias ilgalaikes burnos ertmės ligas, bet per anksti pašalintas – pakeisti sąkandį ir iškraipyti nuolatinių dantų augimą (pakeisti kryptį).

Vaikiškas dantų emalis nėra toks stiprus kaip suaugusiųjų, todėl būtina nuo mažų dienų vaikus mokyti burnos higienos, o atsiradus ėduoniui – vesti pas odontologą. Mūsų stomatologijos klinikoje „Dentaura“ vaikų dantų plombavimas Kaune atliekamas švelniai ir kruopščiai. Mūsų tikslas yra kiek įmanoma pagal esamą dantų sveikatos būklę išvengti invazinių gydymo būdu (danties gręžimo).

Pieniniai dantys gydomi tik plombavimu ir dažniausiai naudojama medžiaga – stiklo jonomerinės medžiagos, kartais patiems mažiausiems būna įdedamos spalvotos plombos. Plomba prailgina danties gyvavimo laiką iki tol, kol laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu dantimi. Tačiau bet kokiu atveju, privaloma nepamiršti vaikui išugdyti gerus kasdienius dantų priežiūros įpročius. Geri įpročiai tėvams ne tik mažiau kainuos ateityje, bet ir sukels mažiau rūpesčių.

Dantų plombavimas Kaune - kur atlikti?

Stomatologijos klinikoje „Dentaura“ dirba didelę patirtį turintys, profesionalūs odontologai, kurie kruopščiai gydo vaikų ir suaugusiųjų dantis.
Dantų plombavimas Kaune atliekamas patogioje vietoje, Eigulių rajone, P. Plechavičiaus g. 1-1.

Dantų plombavimas kaina

Dantų plombavimo kaina priklauso nuo to kiek dantų gydoma, kokio tipo plomba dedama, iš kokios medžiagos pagaminta, kiek pažeisti dantis ir daug kitų priežasčių. Atvykite į vizitą pas mūsų odontologą ir sužinokite preliminarią dantų gydymo kainą.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.