Periodontitas

Periodontitas

Periodontito gydymas

Visi norime turėti gražius ir sveikus dantis. Viena iš dažniausiai pasitaikančių odontologinių ligų yra periodontitas. Ji pažeidžia kaulą aplink dantis, atsiranda dantų jautrumas bei paslankumas, todėl svarbu laiku diagnozuoti ligą ir imtis gydymo, kad išlaikytume savo dantis gražius ir sveikus kaip galima ilgiau.

Periodontologija - kas tai?

Periodontologija – tai mokslas, kuris tiria audinius esančius aplink dantį ir jų patologijas. Periodontitas arba parodontozė yra infekcinė dantenų liga. Jos metu pažeidžiamos dantenos ir žandikaulio alveolinis kaulas. Ligai vystantis dantenos atsitraukia nuo dantenų, dėl ko susidaro „kišenės“ per kurias bakterijos lengvai patenka ant dantų šaknų paviršiaus ir jose bakterijos besidaugindamos infekuoja dantį ir jo šaknį. Bakterijos ir organizmo kova su atsiradusia infekcija ardo kaulą ir audinius aplink dantį. Šis lėtinis periodontologinis susirgimas dažnai pastebimas per vėlai, todėl svarbu reguliariai lankytis pas odontologą, kad būtų laiku pastebėti simptomai.

Periodontito simptomai

Peržvelkite simptomų sąrašą ir jei turite bent vieną iš jų, būtinai nedelsdami kreipkitės į periodontologą. Kuo greičiau bus diagnozuota liga, tuo gydymas bus paprastesnis, pigesnis ir mažiaus skausmingas. – Dantenų paraudimas, paburkimas; – Dantenų kraujavimas, jautrumas; – Nemalonus burnos kvapas; – Išilgėję dantys dėl dantenų nusmukimo, šaknų apsinuoginimo; – Dantys pasidaro paslankūs, keičia savo padėtį; – Skauda kramtant maistą; – Atsirado tarpai tarp dantų.

Periodontito gydymas, eiga

Mūsų klinikoje Kaune „Dentaura“ atliekamas gydymas, kuris padeda sustabdyti periodontito plitimą. Šios ligos gydymas pradedamas profesionalia burnos higiena. Po to atliekamas chirurginis kaulinio kišenių valymas (kiuretažas) bei kompleksinis dantų kanalų gydymas ir protezavimas, kuris padeda sustiprinti dantis.

Periodontito gydymas namuose apsiriboja kasdienės dantų ir dantenų higienos palaikymu bei dantenų ir kitų audinių uždegimų gydymu vaistais (antibiotikais), kuriuos paskirs mūsų periodontologas.

Nedelskite, pajutę pirmuosius simptomus kreipkitės į mūsų specialistus ir užkirskite kelią dantų netekimui.

Geras būdas išvengti periodonto ligų yra tinkama kasdienė burnos priežiūra namuose ir reguliarus lankymasis pas burnos higienistą. Jei pastebėjote, kad ant dantų kaupiasi geltonos apnašos (dantų akmenys), tuomet tikėtina, kad yra netinkamai prižiūrimi dantys (arba jūs turite polinkį į dantenų ligas) bei ženklas, kad būtina nedelsiant atlikti profesionalią burnos higieną.

Ypač daug dėmesio dantų priežiūrai turėtų skirti asmenys sergantys lėtinėmis ligomis (taip pat autoimuninėmis ligomis), diabetu, vartojantys medikamentus, rūkantys, sergantys kitomis dantų ligomis. Taip pat periodontito atsiradimą gali įtakoti genetika, netaisyklingas sukandimas.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.