Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas Kaune – komfortiškam gyvenimui

Retam žmogui pavyksta iki brandaus amžiaus išsaugoti visus savo dantis, net jei atidžiai prižiūrima burnos ertmė. Dažnu atveju, dėl senatvėje vykstančių kūno pokyčių, tarkim, kraujagyslių susiaurėjimo dantenos nebūna taip gerai aprūpinamos krauju ir tai gali įtakoti sveikų dantų netekimą.

Šiai dienai dantų netekimas nėra toks baisus nutikimas kaip anksčiau. Niekam nesinori turėti bedantės burnos! Naujos kartos ir iš šiuolaikiškų medžiagų gaminami protezai ne tik, kad atgamina prarasta kramtymo funkciją, bet yra estetiški ir diskretiški.

Mūsų klinikoje Kaune dirba aukštos kompetencijos gydytojai, kurie dantų protezavime taiko naujausias technologijas, šiuolaikines priemones ir platų spektrą protezavimo būdų.

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezas – tai dirbtinė konstrukcija, kuri atkuria danties dalį, trūkstamą dantį ar dantų grupę. Protezas atlieka dvi funkcijas: funkcinę ir estetinę.

Funkcinė protezo funkcija

Pagrindinė protezo funkcija yra atstatyti kramtymo funkciją. Ji grąžina pacientui galimybę valgyti bet kokio kietumo maistą. Naudojant protezus žmonėms paprastai atsistato ir virškinamojo trakto sistemos darbas, nes jos veikla priklauso nuo gerai sukramtyto maisto.

Jie taip pat atlieka prevenciją dantų pasislinkimui ir žandikaulio deformacijai. Kuo ilgiau laukiama protezuoti dantis ir paliekama tuščia erdvė, kur anksčiau buvo dantis / dantys, tuo labiau deformuojasi žandikaulis ir apsunkinamas protezavimas. Svarbu nedelsti netekus danties ir atlikti dantų protezavimą kuo greičiau, kad neišsiderintų visų dantų sąkandis.

Estetinė protezo funkcija

Ši funkcija suteikia pacientui psichologinį komfortą, leidžia šypsotis ir bendrauti su aplinkiniais neatkreipiant aplinkinių dėmesio į prastą dantų būklę. Estetinis protezavimas padeda netekus dantų atstatyti ne tik dantis, bet ir veido forma ir bruožus, kurie išsikraipo netekus dantų. Atstačius dantis, asmeniui ne tik išsilygina dalis atsiradusių raukšlių, bet ir tampa lengviau kalbėti, tarti žodžius ir suteikia psichologinį komfortą.

Estetinis protezavimas naudojamas siekiant restauruoti pažeistus dantis (pakitusi spalva, deformuoti, nutrupėjusios plombos, nudilę) ar atstatyti visą dantį, apsaugant jį nuo išorės poveikio. Tokiam estetiniui protezavimui, atstatant visą dantį, naudojami mikroprotezai (laminatės, įklotai, užklotai).

Mūsų klinikoje Kaune dantų protezavimas atliekamas visų rūšių protezų konstrukcijomis (nuimamais ir fiksuotais), taip pat atliekamas protezavimas ant implantų. Kiekvienam pacientui parenkamas jam tinkamiausias gydymo būdas.

Kuo protezai pranašesni už dantų implantus?

Daugeliui pacientų kyla klausimas, kokį gydymo būdą pasirinkti jų dantims. Žemiau rasite keletą protezų privalumų:
 • Jie yra pigesni nei implantai.
 • Jei pacientas yra patyręs kaulų ir dantenų praradimą, protezas gali būti vienintelis būdas atstatyti dantis. Implantai šiuo atveju netinkamas būdas, nes jie tvirtinami prie kaulų.
 • Protezavimas yra neinvazinis dantų atstatymo būdas. Nereikia gręžti kaulo kaip implantams.
 • Jie pagaminami gana greitai ir reikia vos kelių apsilankymų pas odontologą.

Pagrindiniai dantų protezų tipai

Dantų protezai skiriasi savo konstrukcija. Būna trijų rūšių: nuimami, fiksuoti ir mikroprotezai.

Nuimami (išimami) protezai

Šios konstrukcijos protezus pacientas gali savarankiškai išsiimti. Jie naudojami kaip laikinas arba pastovus dantų pakaitalas. Gaminami pagal individualų užsakymą, būna nebrangūs (lyginant su fiksuotais protezais ir implantais) ir greitai pagaminami, pritaikomi natūraliai žmogaus dantų spalvai ir formai. Jie padeda išlaikyti žandikaulio formą, nekrenta ir nesukelia šveplavimo.

Jų priežiūra reikalauja iš paciento didesnio kruopštumo, nes juos išsiėmus būtina skirti tam laiko ir juos kruopščiai išvalyti, todėl dažnai jie naudojami kaip laikinas dantų pakaitalas kol bus pasiruošta dantų implantacijai.

Šiuolaikinių protezų konstrukcija gaminama iš minkštų, hipoalergiškų ir patvarių medžiagų: nailono, akrilo ir be akrilo. Jie paprasti gaminami minkštu pagrindu, kad būtų patogu įsidėti ir nešioti.

Nuimami protezai gali būti naudojami, kai nėra kelių dantų. Jie gaminami iš patvarios ir lanksčios medžiagos.

Kai nėra visų dantų ant vieno ar abiejų žandikaulių dažniausiai naudojami implantai. Jei implantų įstatyti neįmanoma, tuomet odontologas ortopedas gali rekomenduoti išimamus dirbtinius dantis pritvirtintus prie plokštelės ar nailono pagrindo ir tvirtinami prie žandikaulio prisiurbimo būdu.

Modernesni išimami dantų pakaitalai, kai nėra dantų, yra tvirtinami prie implantų. Šis protezų tvirtinimo būdas yra patikimesnis, nei prisiurbimas.

Kauno odontologijos klinikoje Dentaura dantų protezavimas išimamais protezais atliekamas greitai ir kokybiškai, minimaliomis sąnaudomis. Mūsų klinikoje galite rinktis iš tokių būdų:
 • Plokštelė
 • Išimamas protezas ant implantų
 • Lanko atraminis protezas (paprasti arba su užraktu)
 • Hibridiniai

Fiksuoti protezai

Vienas iš populiariausių fiksuotų protezų būdu išlieka vainikėliai. Tiltiniai protezai nebėra tokie populiarūs, nes juos fiksuojant odontologas turi nušlifuoti šalimais esančius dantis.

Renkantis fiksuotą protezą, dažniausiai didesnis dėmesys kreipiamas protezo medžiagai, o ne tipui. Šiuolaikinių fiksuotų protezų konstrukcija gaminama iš metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos.

Metalo keramika – tai metalinis danties karkasas padengtas porceliano sluoksniu. Tai vienas iš pigiausių medžiagų, tačiau šiais laikais vis rečiau naudojamas, nes neatrodo taip natūraliai kaip kitos bemetalės medžiagos. Ši medžiaga netinkama priekiniams dantims protezuoti, nes skirsis dantų atspalviai.

Bemetalė keramika – dantų vainikėlis gaminamas iš porceliano. Šis būdas atrodo estetiškai ir puikiai tinka priekinių dantų protezavimui. Jie pralaidūs šviesai, atrodo kaip tikri dantys. Jie pritvirtinami prie natūralių danties audinių ir uždengią visą danties vainiką.

Cirkonio oksido keramika – cirkonio oksido karkasas sudaro keramikos pagrindą. Jis yra lengvas ir tvirtas. Jo spalva yra natūralios danties spalvos ir uždėjus atrodo kaip tikri dantys. Šio tipo medžiagą pacientai renkasi dėl keleto priežasčių: atrodo estetiškai, atspari susidėvėjimui, nesukelia alergijų, tinkama protezuojant vaikų dantis, tvirta (tinkama protezuoti visus dantis).

„Dentaura“ klinikoje Kaune dantų protezavimas fiksuotais protezais atliekamas tokiais būdais:
 • Vainikėliai (taikomi protezuojant priekinius arba krūminius dantis).
 • Tilteliai (atstato vieno danties ar kelių dantų trūkumą dantų lankų eilėje).
 • Protezai ant implantų („visi ant 4“ arba „visi ant 6“)

Mikroprotezai

Jie priskiriami prie fiksuoto tipo protezų, tačiau išskirti į atskirą pogrupį, nes atliekami konkretaus danties atstatymui. Šiuo būdu šalinamos nedidelės dantų problemos, tokios kaip nuskilęs ar nudilęs dantis, nelygūs dantys, dideli tarpai tarp dantų, pakitusi dantų spalva ir panašiai. Ne veltui šis būdas dar vadinamas estetiniu protezavimu. Procedūrų metu siekiama išsaugoti kuo daugiau natūralaus danties audinio. Tokiam protezavimui gali reikėti 4-5 apsilankymų pas odontologą.

Dažniausiai naudojami trys mikroprotezavimo būdai: įklotai, užklotai ir laminatės. Kiekvienas iš šių būdų skirtas skirtingai dantų problemai spręsti ir dažnai pacientas renkasi ne protezavimo būdą, bet medžiagą iš kurios bus gaminamas protezas. Nuo pasirinktos medžiagos priklausys kaina ir danties ilgaamžiškumas.

Dantų protezavime naudojamos medžiagos tos pačios medžiagos, kaip ir fiksuotų protezų gamyboje – metalo keramika, bemetalė keramika, cirkonio oksido keramika.

Dantų įklotai

Tai nėra tikrąją to žodžio prasme protezas, tačiau jie puikiai užpildo dantį, kai yra didelis „įdubimas“ ar įskilimas. Šiuo būdu galima puikiai atkurti dantį. Įklotai beveik nematomi, patvarūs ir retai iškrenta.

Dantų užklotai

Šis būdas tinkamas asmenims, kurie griežia dantimis. Griežimas dantimis labai pažeidžia dantis, todėl dantų protezavimas užklotais apsaugo juos nuo greito susidėvėjimo ir suformuoja taisyklingą sąkandį.

Dantų laminatės

Naudojamos pagražinti priekinius dantis. Jos pašalina priekinių dantų netobulumus, suvienodina spalvą, maskuoja smulkius dantų pažeidimus ar pakeičia dantų formą. Jos yra ilgaamžės – gali tarnauti nuo 10 iki 15 metų. Laminatės gaminamos iš porceliano ir yra labai plonos plokštelės, kurios pridedamos prie minimaliai nušlifuoto dantų paviršiaus. Pliusas šio būdo, kad stulbinanti šypsena pasiekiama minimaliai pažeidžiant dantį, tačiau minusas – jų brangumas.

Dažniausiai užduodami klausimai apie protezavimą

Kuris protezavimo būdas geriausias ir tinkamiausias?

Į šį klausimą vienareikšmio atsakymo nėra. Ne kiekvienas dizainas tiks visiems pacientams. Pacientas ir odontologas rinkdamiesi protezą turi įvertinti paciento dantų būklę, finansines galimybes, estetinį vaizdą ir daug kitų parametrų. Ne veltui rinkoje šiuo metu yra labai platus protezų pasirinkimas.

Jei jus domina dantų protezavimas Kaune, kviečiame apsilankyti mūsų klinikoje, kur odontologas kruopščiai išnagrinės jūsų situaciją ir parinks jums optimaliausią kainą ir kokybę atitinkantį protezą.

Kuris protezavimo būdas ekonomiškiausias?

Nuimamas protezas – pats pigiausias protezavimo būdas. Pagaminti iš akrilo plastiko yra nebrangūs ir atrodo pakankamai estetiškai. Tuo tarpu silikoniniai protezai gali būti nepatogūs, nes jie nepilnai atkuria kramtymo funkciją, o dantenos ilgiau dėvint gali atrofuotis.

Fiksuoto tipo dantų pakaitalai estetiškesni, funkcionalesni, patvaresni ir brangesni nei nuimami. Vainikėliai ir tilteliai iš šio tipų protezų yra pigiausias pasirinkimas. Be to, šio tipo protezas tarnauja ilgiau ir yra nematomi burnoje.

Kurį protezų tipą rinktis visiškai neturint dantų?

Pacientui neturint visų dantų ir norinčiam atkurti visą eilę apatinio ar viršutinio žandikaulių dantis yra puiki šiuolaikinė protezavimo technologija – dantų implantacija „all on 4“ (vert. visi ant 4) ar „all on 6“ (vert. visi ant 6). Protezas pritvirtinamas prie keturių arba šešių mini implantų. Tai pakankamai ekonomiškas sprendimas. Odontologas implantuoti ir pritvirtinti protezą gali per vieną apsilankymą, taip pacientui vienu ypu grąžindamas visus apatinio ar viršutinio žandikaulio dantis.

Šių protezų privalumai tokie, kad jie saugiai pritvirtinami prie paciento žandikaulio, todėl stabiliai laikosi burnoje, neslankioja. Kai kuriuos iš jų galima nuimti, išvalyti ir vėl įsidėti. Pacientų atsiliepimai, kurie naudoja šio tipo protezus – tik teigiami.

Kurį protezų tipą rinktis turint dalį dantų?

Dalinis dantų nebuvimas yra viena dažniausiai pasitaikančių problemų. Šią problemą spręsti rekomenduojama rinktis ilgai tarnaujančias konstrukcijas: tiltus, vainikėlius.

Esant dalinei adentijai svarbu pasikonsultuoti su patyrusiu odontologu, kuris patars kokia priemonė yra geriausia būtent jums. Dantų protezavimas Kaune Dentaura klinikoje atliekamas visų rūšių protezais, todėl galime parinkti geriausią problemos sprendimą.

Dantų protezavimas Kaune kaina

Kauno stomatologijos klinikoje „Dentaura“ dantų protezavimo kaina priklausys nuo to, kokia bus darbo apimtis ir sudėtingumas, kokios medžiagos bus naudojamos gaminti protezams, nuo pasirinktos technikos. Kuo didesnis kiekis dantų norimas atstatyti, tuo kaina bus didesnė. Atvykite vizitui į mūsų kliniką ir mes sudarysime jums gydymo planą, kuriame parinksime gydymo būdą, kuris bus optimalus kainos ir kokybės santykis.

Preliminarios dantų protezavimo kainos nurodytos žemiau esančioje lentelėje. Dėl tikslesnių kainų ir gydymo plano sudarymo kreipkitės į mūsų kliniką. Mūsų dantų protezavimo ir implantavimo kliniką rasite P. Plechavičiaus g. 1-1, Kaunas.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.