Protinių dantų rovimas

Protinių dantų rovimas

Protinio danties rovimas Kaune

Protinio danties problemos ir jo rovimas itin dažnai pasitaikančios chirurginiu būdu atliekama procedūra.

Ką reikia žinoti asmenims, kuriems yra daugiau nei 25 metai? Protiniai dantys paprastai būna jau sudygę arba kaip tik neišdygę. Bet kokiu atveju, odontologai rekomenduoja išsitirti šių dantų būklę, kad vėliau nekiltų didelių dantų problemų, kurias gali sukelti netaisyklingai dygstantys protiniai dantys.

Kas yra protiniai dantys?

Protiniai dantys yra treti krūminiai dantys, kurių yra 4 – po vieną kiekviename kampe. Jie išdygsta paskutiniai iš visų dantų, todėl tuo metu burnos ertmėje (žandikaulyje) būna likę mažai vietos. Šie dantys vadinami protiniais, nes jie išdygsta, kai asmuo jau būna suaugęs.

Kada yra rekomenduojamas protinių dantų šalinimas?

Protiniai dantys ne visada turi būti šalinami. Jie šalinami tuomet, kai kelia sveikatos problemas. Šie dantys išauga paskutiniai, todėl dažnai jiems nebelieka vietos kur dygti, todėl jie gali įstrigti dantenose ar pradėti dygti kampu. Paprastai odontologai šalina protinius dantis, kai jie sukelia tam tikrus simptomus:

– Nepilnai išdygusio protinio danties paviršius būna padengtas dantenomis.
– Siekiama dantis tiesinti breketais.
– Protinis dantis išdygęs kreivai arba nepilnai.
– Šalia protinio danties esanti žando gleivinė dėl danties nuolat sukandama.
– Protinis dantis pažeistas karieso ir dėl negalėjimo jo išgydyti būtinas pašalinimas.
– Nuolat kyla dantenų aplink protinį dantį uždegimas.
– Sergant parodontoze, kad būtų geriau užtikrinta burnos higiena.

Protinio danties rovimas gali būti rekomenduojamas tik padarius rentgeno nuotraukas, kad būtų įvertinta dantų padėtis ir žandikaulio struktūra, bei protinių dantų įtaka žandikauliui.

Kaip elgtis po protinio danties rovimo?

Dažnai kyla klausimai: ar skauda po procedūros? Ar reikia pasiimti laisvą dieną ar dienas gijimui?

Po rovimo viršutinis žandikaulis sugyja greičiau nei apatinis, paprastai nebūna nei patinimo, nei skausmo. Apatinis žandikaulis po šalinimo operacijos gali būti patinęs iki trijų dienų, priklausomai nuo procedūros sudėtingumo.

Siekiant palengvinti pooperacinį gydymą rekomenduojama iš karto danties buvimo vietą (žandą) šaldyti, vartoti gydytojo paskirtus antibiotikus ir laikytis visų gydytojo paskirtų rekomendacijų.

Paprastai dėl protinio danties rovimo nereikalingas nedarbingumas ar laisva diena.

Mūsų odontologijos klinikoje „Dentaura“, esančioje P. Plechavičiaus g. 1-1, Kaune, teikiame visas odontologijos paslaugas, profesionalią burnos higieną.

Susisiekite su mumis elektroniniu paštu uabdentaura@gmail.com arba paskambinkite telefonu + 370 37 313151 ir užsiregistruokite vizitui, kurio metu odontologas suteiks konsultaciją visais dantų gydymo ir dantų šalinimo klausimais.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.