Dantų šalinimas

Dantų šalinimas

Dantų šalinimas Kaune

Kiekvienas natūralus dantis yra tarsi aukso vertės, tačiau kartais tenka vieną ar kelis dantis pašalinti. Profesionalus odontologas visada stengsis konservatyviu gydymo būdu išsaugoti dantį ir tik išimtiniais atvejais bus pasirinktas atraumatinis dantų šalinimas.

Jei pastebėjote, kad dantys yra pažeisti ėduonies ar jie dygsta ne ten kur turėtų dygti, ar galbūt išvis neišdygsta – būtinai kreipkitės į odontologą. Laiku pastebėta dantų problema gali išgelbėti ne tik pažeistą dantį, bet ir kaimyninius dantis.

Kada reikia šalinti dantį, kokios priežastys?

Dažniausios priežastys dėl ko gali būti pasirenkamas dantų šalinimas: traumos, per didelis kiekis dantų, neišdygęs dantis, pažengęs laipsnis periodonto ligos, nepagydomas danties ėduonis.

Trauma. Patyrus smūgį į veidą dažnai nukenčia priekiniai dantys, kurie arba lūžta arba pradeda klibėti. Odontologas stengsis išsaugoti dantį, tačiau jei pažeidimas yra itin didelis – pasirenkamas dantų šalinimas.

Netelpantys dantys. Pasitaiko atvejų, kai žandikaulis yra per mažas visiems dygstantiems dantims, todėl tenka papildomus ar kreivai dygstančius dantis pašalinti. Dantys turi turėti vietos judėti žandikaulyje, todėl būtina vieną ar kelis dantis pašalinti, kad būtų suformuotas taisyklingas sąkandis.

Neišdygęs dantis. Dantis (dažnai protinis) pilnai neišdygsta arba pradeda dygti kreivai ir įsiręžia į sveiko danties šaknį, kurią, laiku nepašalintas, gali pažeisti. Aplink neišdygusį dantį gali pradėti kauptis bakterijos, būti pažeisti aplinkiniai dantys ir dantenos, ar net susiformuoti cista.

Pažengusi periodonto ligos stadija. Sunki periodonto infekcija pažeidžia dantenas ir alveoles, kuriame yra dantis. Tam, kad išgydyti pažeistą vietą, gali tekti pašalinti visą dantį.

Nepagydomas danties ėduonis. Dantų šalinimas dėl išplitusio ėduonies yra paskutinė priemonė, kai nepavyksta jokiais kitais būdais pagydyti danties ir danties šaknų kanalų. Pašalinant infekuotą dantį apsaugomi kaimyniniai dantys.

Ką ištaiso estetinis (kosmetinis) restauravimas?

Šios procedūros dėka galima ne tik susigražinti nuostabią šypseną nuskėlus ar sudilus dantims, bet ir pataisyti smulkius ortodontinius nukrypimus. Keletas trūkumų, kuriuos galima ištaisyti kosmetiniu plombavimu:
  • Įgimtus dantų struktūros sutrikimus;
  • Nedidelius ortodontinius nukrypimus;
  • Nuskilusius, įtrūkusius dantis (dėl traumos);
  • Padidinti ar sumažinti tarpus tarp dantų;
  • Išlyginti pasikeitusią emalio spalvą;
  • Dėl ėduonies, karieso atstatyti pažeistą dantį;
  • Atstatyti sudilusius dantis;
  • Atstatyti sena užpildą.
Mūsų stomatologijos klinikoje „Dentaura“, esančioje P. Plechavičiaus g. 1-1, Kaune, teikiame visas odontologijos paslaugas, profesionalią burnos higieną. Susisiekite su mumis elektroniniu paštu uabdentaura@gmail.com arba paskambinkite telefonu + 370 37 313151 ir užsiregistruokite vizitui, kurio metu odontologas suteiks konsultaciją visais dantų gydymo ir šalinimo klausimais.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.