Endodontologija

Endodontologija

Profesionalūs endodontologai Kaune

Turbūt vienas iš didžiausių skausmų yra tuomet, kai nuolatos pulsuojančiai skauda dantį. Tokiu atveju nei miegas, nei darbas, nei malonumai neįdomus – tik neapsakomo skausmo skubus panaikinimas.

Tokių skausmų galima išvengti ėduonį išgydžius tik jam pasirodžius. Ilgai negydomas ėduonis pažeidžia šaknies kanale esančią pulpą. Pulpa yra nervų ir kraujagyslių tinklas šaknies kanaluose. Pažeistas šaknies kanalas ne tik skausmingas, tačiau negydomas gali negrįžtamai pažeisti audinį aplink dantį ir žandikaulio kaulą, ko pasekoje gali tekti šalinti dantį ar net operuoti žandikaulį. Endodontinis gydymas atliktas savu laiku gali padėti išsaugoti nuosavus dantis ir ilgam išgydyti dantį, ir, be abejo, panaikinti skausmą.

Mūsų endodontai Kaune daug metų rūpinasi klientų dantų šaknies kanalų sveikata, savo veikloje naudodami tik naujausias ir efektyviausias technologijas ir priemones.

Kas yra endodontija ir endodontologas?

Endodontologija išvertus iš graikų kalbos reiškia „danties viduje“. Tai odontologijos mokslo sritis, kuri gydo dantų šaknies kanalus. Odontologinės ligos (patologijos) atsiranda dėl trijų faktorių – jatroginenio, traumų ir infekcijos. Infekcijos yra pagrindinė endodontinių ligų priežastis, o gydymu siekiama sunaikinti į šaknies kanalų sistemą patekusius mikroorganizmus ir apsaugoti dantį ir aplink esančius audinius nuo infekcijos.

Endodontologai yra odontologai, kurie specializuojasi endodontinių ligų gydyme ir taiko terapiją (procedūras), kuri gydo vidinius dantų audinius (pulpą ir nervus). Visi odontologai diagnozuoja ir gali taikyti endodontinę terapiją, tačiau išskirtinais (sudėtingais) atvejais pacientai gali būti nukreipti pas patyrusį endodontologą.

Kodėl reikia gydyti dantų šaknies kanalus?

Nervų ir kraujagyslių tinklas esantis dantyje gali būti pažeistas karieso, traumos ar šalia esančios infekcijos. Tuomet prasideda negrįžtamas procesas, kurio metu pradeda irti tinklo vientisumas dėl bakterijų patekimo į šaknies kanalus.

Jei įmanoma, endodontai bando išsaugoti kuo daugiau pulpos audinio, tačiau jei infekcija išplitusi – pašalinama visa pulpa, kad uždegimas neišplistų į šalia esantį kaulą.

Jei šaknies kanalas negydomas, infekcija gali išeiti už danties ribų ir patekti į šalia esančius audinius. Tokiu būdu išsivysto periodontito liga ir pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Deja, tai dažnai nejuntamas procesas, gali vieta būti šiek tiek patinusi. Negydomas šaknies kanalas gali baigtis danties pašalinimu.

Kokie šaknies kanalo uždegimo simptomai?

Ne kiekvienas danties maudimas reiškia, kad yra pažeistas šaknies kanalas. Jei dantį ir minkštuosius audinius aplinkui skauda ilgą laiko tarpą, tuomet vertėtų apsilankyti pas odontologą.

Pagrindiniai simptomai yra tokie:
  • Ilgai trunkantis skausmas;
  • Ūmus, aštrus maudimas, kuris plinta į ausies sritį;
  • Nuolatinis, pulsuojantis skausmas, dažnai išprovokuojamas terminių ar maistinių dirgiklių;
  • Maudimas vakarais ar naktimis;
  • Skausmingas audinių patinimas žandikaulio srityje;
  • Pūlinio atsiradimas dantenų srityje (fistulė).
Jei jus kamuoja bent vienas iš šių simptomų, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į mūsų klinikos endodontologa Kaune, kuris atliks kruopščius tyrimus ir padės išsaugoti sveikus dantis.

Endodontinis gydymas, etapai ir eiga

Šaknies kanalo gydymą atlikti gali tiek odontologas, tiek endodontologas. Esant sudėtingam šaknies kanalo gydymui (ar pergydymui) rekomenduojama rinktis gydytoją, kuris specializuojasi šioje srityje.

Prieš pradedant gydymą endodontas padaro dantų rentgeno nuotrauką, kurioje matosi šaknies kanalų forma, bei tam, kad įsitikintų, kad aplink esančiuose kauluose nėra infekcijos požymių. Dažniausiai gydoma vieta nuskausminama vietine nejautra (suleidžiamas vietinis anestetikas). Jei nervas toje srityje negyvas, nuskausminimas nereikalingas, tačiau dažnai anestezuojama sritis, kad pacientas būtų labiau atsipalaidavęs. Procedūros metu pacientas išlieka budrus, tačiau anestetikas neleidžia jausti skausmo.

Nuskausminus dantį ir sritį aplink jį, atveriamas dantis uždegiminio židinio vietoje. Gydytojas padaro mažą angą danties viršuje ir pašalina užkrėstą ar pažeistą minkštimą (taip pat sunykusį nervinį audinį ir bakterijas) specialiais instrumentais. Visų kanalų kruopštus valymas vyksta instrumentais ir cheminiais tirpalais naudojant mikroskopą.

Odontologas padengia vietą vietiniu antibiotiku, kad įsitikintų, jog infekcija išnyko, ir tam, kad užkirsti kelią pakartotinei infekcijai. Taip pat kanalas užpildomas specialia plombine medžiaga. Kai kada esant dideliam šaknies kanalo uždegimui odontologas užpildo takus laikina medžiaga ir dantis paliekamas gyti savaitei laiko. Laikina medžiaga sandariai apsaugo šaknies kanalą nuo seilėse esančių bakterijų.

Gydymo pabaigoje, kai gydytojas įsitikina, kad uždegimas praėjo, dantis užpildomas hermetikų pastos ir gumos mišiniu, ir užplombuojamas. Tuomet atstatomas dantis. Šaknies kanalų gydymo dažniausiai reikia dančiui, kuris turi didelę plombą ar didelį ėduonį. Dantis gali būti atstatomas plomba, karūna.

Mūsų stomatologijos klinikos Dentaura endodontologai Kaune dirba kruopščiai ir atsakingai. Jei manote, kad jūsų simptomai yra panašūs į šaknies kanalo uždegimą kreipkitės į mūsų specialistus, ir jie parinks efektyviausią ir finansiškai prieinamą gydymo būdą.

Kiek laiko trunka endodontinis gydymas?

Viena šaknies kanalo gydymo procedūra, priklausomai nuo sudėtingumo ir šaknies kanalų skaičiaus, gali trukti nuo 45 minučių iki 2 valandų. Dažnai vieno vizito neužtenka, reikalingi keli vizitai.

Galimos komplikacijos

Tai invazinė procedūra, todėl kaip ir bet kokia kita procedūra, po jos gali pasirodyti komplikacijos.

  • Jei paliekamas (nerandamas) negydomas vienas iš kanalų, infekcija gali išplisti į kaulą.
  • Odontologas turi plombine medžiaga pilnai užpildyti kanalą, kitu atveju infekcija gali atsinaujinti.
  • Itin retais atvejais, procedūros metu dantis gali įtrūkti, instrumentai gali lūžti kanale arba perforuoti (perdurti) kanalą. Tai trukdo efektyviai užpildyti dantį plombine medžiaga.
  • Jei nesilaikoma odontologo rekomendacijų ar nesuvartojamas pilnas antibiotikų kursas, infekcija gali atsinaujinti.
Visos šios komplikacijos gali būti ištaisomos iš naujo atliekant endodontinį gydymą.

Dantų šaknų kanalų gydymo kaina Kaune

Dantų šaknų kanalų procedūra yra sudėtinga, reikalaujanti kompetentingo ir kruopštaus specialisto. Gydymo kaina yra santykinai didelė, nes ši procedūra reikalauja kokybiškų šiuolaikinių instrumentų, kokybiškų medžiagų, tačiau gydymo rezultatas yra patikimas ir ilgaamžis.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos endodontologai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.