Kosmetinis protezavimas

Protezavimas

Kosmetinis protezavimas Kaune

Nustebinkite save ir savo aplinką nauja spindinčia šypsena!

Jei esate netekę dantų, ar kai kurie dantys yra stipriai nudilę – estetinis protezavimas yra puikus pasirinkimas. Protezavimas atstato dvi funkcijas – funkcinę (kramtymo) ir estetinę (išvaizdos). Estetinis protezavimas pasirenkamas tuomet, kai norima atstatyti priekinių dantų išvaizdą.

Kosmetinio protezavimo privalumai

Funkcinė nauda. Kai netenkamas dantis ar keli dantys, burnos ertmėje toje vietoje kur buvo dantys pradeda nykti kaulai. Protezas, kuris pakeičia netektus dantis, palaiko žandikaulio kaulą ir jis nuolatos gauna įprasta jam spaudimą, todėl išvengiama kaulo netekimo. Protezavimas taip pat padeda lengviau kramtyti maistą.

Estetinė nauda. Sveika šypsena ir dantys ne tik padeda lengviau kramtyti maistą, bet ir pagerina gyvenimo kokybę, nes žmogui nebereikia slėpti savo burnos ir šypsenos. Estetinė protezų nauda ne mažiau svarbi nei galėjimas patogiai valgyti bet kokio kietumo maistą.

Psichologinė nauda. Asmenys, kurį laiką pagyvenę be danties ar kelių dantų (ar viso žandikaulio dantų) ir atlikę protezavimą, pastebi kaip pakyla gyvenimo kokybė. Natūraliai atrodantys dirbtiniai dantys ne tik puošia žmogų, bet ir suteikia jam daugiau pasitikėjimo savimi, kyla mažiau rūpesčių ir streso.

Kosmetinio protezavimo tipai

Renkantis protezavimo būdą, dažnai atsižvelgiama į naudojamą medžiagą, protezo pritvirtinimo būdą (konstrukciją), praktiškumą, ilgaamžiškumą ir kainą. Estetinis protezavimas paprastai taikomas priekiniams dantims protezuoti, nes tai yra brangesnis būdas, tačiau paciento priekiniams dantims suteikiama natūrali išvaizda.

Estetiniame protezavime dažniausiai naudojami fiksuoti protezai arba mikroprotezai. Šiems protezų tipams naudojamos medžiagos, kuriomis lengviau išgauti natūralią spalvą ir tekstūrą, be to jos atsparesnės dėmėms ir ilgaamžės. Dažniausiai naudojamos medžiagos: metalo keramika, bemetalė keramika ir cirkonio oksido keramika.

Fiksuoti protezai būna: cirkonio keramikos vainikėliai (taikomi protezuojant priekinius arba krūminius dantis).

Mikroprotezai itin populiarūs norint atstatyti priekinių dantų būklę. Dažniausiai naudojami mikroprotezavimo būdai: įklotai-užklotai ir laminatės. Protezavimas laminatėmis savo kaina yra brangesnis būdas, nei protezuojant vainikėliais ar užklotais, tačiau pacientas gauna natūraliau atrodančius dantis, kuriems reikalinga mažesnė priežiūra ir jie yra ilgaamžiškesni.

Kokį protezavimo būdą pasirinkti paciento individualiu atveju padės parinkti odontologas išanalizavęs jo ar jos situaciją. Pacientui bus pasiūlyta keletas jo atvejui tinkamų protezavimo būdu, iš kurių galės pasirinkti sau tinkamiausią ir prieinamą.

 Protezavimas atliekamas Kauno stomatologijos klinikoje „Dentaura“, Eiguliuose, adresu P. Plechavičiaus g. 1-1, Kaunas. Užsiregistruokite vizitui mūsų klinikoje ir mes sudarysime jums individualų gydymo planą, parinksime jums tinkamą protezavimo būdą, atsakysime į visus kylančius klausimus.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.