Kapos

Kapos

Dantų kapos

Profesionali dantų priežiūra galima ne tik odontologijos kabinete, bet ir pasigaminus individualiai pritaikytas kapas. Kapomis galima dantis balinti, gydyti ar apsaugoti nuo smūgių.

Kapų rūšys

Kapos gaminamos įvairiems poreikiams patenkinti – gydymo, estetiniais ar apsauginiais tikslais.

Pacientai, pasigaminę individualiai jiems pritaikytas kapas, gali spręsti įvairias ortodontines problemas: namuose gydyti savo dantis nuo sudilimo griežiant dantimis, profesionaliomis priemonėmis balinti dantis namuose ar sportuojant apsaugoti savo dantis nuo smūgių ir traumų. Kapas lengva išimti, įsidėti ir prižiūrėti. Dažniausiai naudojamos kapų rūšys:

– Bruksizmo (griežimo) kapos;
– Balinimo kapos;
– Apsauginė kapa sportininkams.

Bruksizmo kapos

Bruksizmas arba griežimas dantimis dažniausiai vyksta naktį, kai žmogus nesąmoningai trina dantis vieną į kitą. Nuolatinis griežimas dantimis kenkia dantims, jie nudyla, taip pat gali atsirasti žandikaulio raumenų skausmas ar išsivystyti žandikaulio sąnarių ligos. Bruksizmo kapos dėvimos naktį ir jų funkcija yra apsaugoti dantis nuo dilimo, stabilizuoti sąkandį bei palaikyti dantis stabilioje pozicijoje.

Balinimo kapos

Individualiai asmeniui pritaikytos balinimo kapos leidžia namuose efektyviai pasišviesinti savo dantis. Į pagamintas balinimo kapas įšvirkščiamas specialus balinamasis gelis, turintis savyje peroksido ir paruošta balinimo sistema uždedama ant dantų. Siekiant išbalinti dantis, balinimo sistema paliekama ant dantų per naktį. Procedūra kartojama 10-14 kartų iš eilės kiekvieną naktį.

Apsauginė kapa sportininkams

Aktyviai sportuojantys mėgėjai ar profesionalai dažnai patiria įvairių traumų, kurios būna susijusios su įvairiomis dantų ir aplinkinių audinių traumomis. Tam, kad kietieji ir minkštieji burnos audiniai būtų apsaugoti, naudojama speciali kapa sportininkams. Šiuo metu visose sporto priemonių parduotuvėse galima įsigyti universalias kapas arba pasigaminti asmens dantims pritaikytas individualias kapas.

Siekiantiems maksimalios apsaugos, rekomenduojame pasigaminti individualias kapas, kurios gerai prisitvirtina prie dantų, nespaudžia dantenų ir užsiimant sportu neiškrenta.

Kur galima įsigyti kapas Kaune?

Mūsų odontologijos klinikoje „Dentaura“ Kaune nuimame dantų atspaudus ir laboratorijoje pagaminame balinimo, bruksizmo ir apsaugines dantų kapas. Registruokitės pirmajam vizitui ir įsigykite jūsų poreikius patenkinančias kapas už prieinamą kainą.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.