Bruksizmo kapos

Bruksizmo kapos

Bruksizmo kapos Kaune

Griežimas dantimis arba bruksizmas – tai organizmo būdas palaikyti vidinę pusiausvyrą. Tai kūno būdas pašalinti organizme susikaupusį stresą ir perteklinę įtampą. Tačiau griežiant dantimis dyla dantys ir gali pradėti skaudėti žandikaulio raumenis. Jei manote, jog griežiate naktį (ar dieną) dantimis ir norite apsaugoti juos nuo susidėvėjimo ar net priešlaikinio netekimo, kreipkitės į odontologijos klinikos „Dentaura“ specialistus, kurie pasirūpins jūsų dantimis, nuims atspaudus ir pagamins individualiai jūsų dantims tinkančias okliuzines bruksizmo kapas. Odontologai parinks jums tinkamiausią gydymo būdą už prieinamą kainą.

Bruksizmas – kas tai?

Bruksizmas arba dantų griežimas yra tuomet, kai žmogus nesąmoningai nekramtydamas maisto stipriai sukanda dantis ir juos trina vieną į kitą, pats to nežinodamas. Dažnai tai vyksta miegant. Dienos metu vykstantis dantų griežimas yra lengviau reguliuojamas, nes žmogus sąmoningas ir gali tai sustabdyti. Naktį žmogus miega ir to sustabdyti negali. Bruksizmas yra vienas dažniausių miego sutrikimų. Dantų griežimo gydymui naudojama bruksizmo kapa, kurią būtina dėvėti miego metu. Negydomas griežimas dantimis gali ne tik pakenkti dantims, jie tapti nudilę, bet ir atsirasti žandikaulio raumenų skausmas, išsivystyti žandikaulio sąnarių ligos ir galvos skausmas.

Dantų griežimo (bruksizmo) priežastys

Dantų griežimo priežastis yra labai sunku nustatyti, tačiau dažniausios priežastys:


– Stresas ir nerimas
, kuris skatina žmones miegant griežti dantis.

– Vaistai. Tam tikrų antidepresantų naudojimas gali lemti dantų griežimą.

– Miego sutrikimai. Knarkimas arba obstrukcinė miego apnėja gali lemti smarkų dantų sukandimą, o taip pat pertraukta kvėpavimą.

– Gyvenimo būdas ir žalingi įpročiai: alkoholio vartojimas, rūkymas, narkotikų vartojimas, per didelis kavos vartojimas.

– Miegojimo įpročiai. Miegant kalbėjimas, spardymasis, kumščiavimasis, miego paralyžius, haliucinacijos ir t.t.

Bruksizmo kapos vienos iš efektyviausių neinvazinių būdų gydant apatinio žandikaulio sąnario sutrikimus, miofascialinius skausmus ir sąnario disko dislokaciją. Taip pat efektyviai mažina dantų griežimo simptomus.

Bruksizmo kapų funkcijos:

– Apsaugo dantis nuo dilimo.
– Stabilizuoja sąkandį.
– Palaiko dantis stabilioje pozicijoje.

Jei turite įtarimų, kad griežiate dantimis ar jūsų dantys nudilę, kviečiame registruotis vizitui, kurio metu nustatysime jūsų dantų būklę ir esant poreikiui, pagal individualų užsakymą, pagaminsime jums tinkamą kapą nuo bruksizmo.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.