Dantų balinimas

Dantų balinimas

Ofisinis dantų balinimas Kaune

Natūraliai balti dantys – daugelio asmenų svajonė, todėl dantų balinimas tapo įprasta kosmetine procedūra. Estetinės odontologijos rinkoje galima rasti įvairiausių būdų ir priemonių, kaip išbalinti savo dantis, kurių efektyvumas gali būti nuo 1 tono atspalvio pokyčio iki melsvai baltų dantų (nenatūraliai baltų dantų).

Daugeliui kyla klausimas, kaip išbalinti dantis, kad jie būtų gražūs ir atrodytų natūraliai balti. Jei norite žinote koks baltumo atspalvis yra natūralus jūsų dantims, pažiūrėkite į savo akių obuolių baltumą. Jūsų akių obuoliai ir dantys turėtų būti vienodo atspalvio, kad atrodytų natūraliai, tačiau kai kurios profesionalios odontologų taikomos priemonės leidžia dantis padaryti dar baltesnius.

Stomatologijos klinikoje „Dentaura“ atliekamas dantų balinimas Kaune. Užsiregistruokite vizitui ir mūsų odontologas patars ir parinks jums tinkamiausią būdą džiaugtis natūraliai balta šypsena. Profesionalus dantų balinimas kaina ir kokybe nustebins net visko mačiusius.

Kodėl verta balintis dantis?

Balti ir šviesūs dantys – tai ne tik puikios sveikatos ir tinkamos higienos požymis. Tai vienas iš būdų pakelti pasitikėjimą savimi. Tvarkinga apranga, guvus veidas ir plati šypsena neabejotinai suteiks kitiems žmonėms norą su jumis bendrauti, palaikyti santykius ir turėti verslo reikalų.

Gera psichologinė sveikata ir pozityvus požiūris į savo kūną (ir gražius bei sveikus dantis) teigiamai veikia ir fizinę kūno sveikatą.

Kodėl dantys keičia spalvą?

Dažnai galvojama, kad dantys gelsta, nes žmogus prastai rūpinasi dantimis, vartoja maistą ir gėrimus, kurie turi dažančių savybių (kava, vynas ir pan.). Tai tik kelios priežastys, kodėl dantys tamsėja. Priežastys nepriklausančios nuo žmogaus pastangų yra – mažėjantis emalio tankis dantyse, genetiškai geltoni dantys, sergama lėtinėmis ligomis (flouroze ar celiakija) ir kt.

Pagrindiniai dantų balinimo būdai

Dantų balinimo metodai skirstomi į namie atliekamus ir į profesionalius. Namie atliekami metodai dažniausiai yra pritaikyti visiems vartotojams (universalūs), todėl turintys labai mažą koncentraciją aktyvios balinamosios medžiagos, kad paprastam vartotojui būtų saugu naudoti.

Vienintelis efektyvus naudojamas namie dantų šviesinimo būdas yra – balinimas dantų kapomis. Šis būdas yra pritaikytas individualiam pacientui ir reikalauja odontologo įsikišimo. Odontologas apžiūri dantis, nuima atspaudą ir pagamina kapas, bei pataria kaip saugiai šiuo būdu balinti dantis namuose.

Odontologai ir estetinės odontologijos specialistai sutaria, kad dantų balinimas namuose paprastomis nereceptinėmis priemonėmis (abrazyviomis dantų pastomis, juostelėmis ir pan.) yra neefektyvus, daug laiko, pastangų kainuojantis procesas, kurio metu negaunama kokybė už išleistą pinigų sumą.

Profesionalūs (populiariausi) dantų balinimo būdai skirstomi pagal atlikimą:
 • Mechaninis metodas – tai seniausias ir paprasčiausias naudojamas dantų šviesinimo metodas. Jo metu efektyviai pašalinamos apnašos ir akmenys nuo dantų, tuo pačiu atliekama karieso ir dantenų ligų prevencija. Profesionali dantų higiena priskiriama šiam metodui.
 • Fotobalinimas – šio metodo metu dantys padengiami balinančiu geliu su vandenilio peroksidu, kurio aktyvios medžiagos aktyvinamos halogenu, ultravioletiniais spinduliais arba šviesos diodais (LED lempa). Viena procedūra trunka 15-30 minučių ir dantų spalvą išbalina apie 8-10 tonais.
 • Cheminis balinimas – balinamasis gelis patalpinamas į individualiai pacientui pagamintą formą (kapą) ir ji uždedama ant dantų. Dantenos apsaugomos specialia latekso plokštele, kad balinamoji pasta nepažeistų jų. Netinkamas būdas naudoti tiems, kurie turi plombų, laminates ir pan.
 • Balinimas lazeriu – efektyvus būdas balinti dantis. Balinant lazeriu efektas matomas jau po pirmojo karto. Lazerinis dantų balinimas kaina kelis kartus brangesnis būdas nei kiti odontologų atliekami metodai.
Profesionalus dantų balinimas Kaune atliekamas keliais būdais – burnos higiena, dantų balinimas kapomis ir kabinetinis dantų balinimas ultravioletiniais spinduliais (Helio lempa). Šiais būdais atliekant balinimą išlaikoma sveiko danties struktūra, išsaugomos sveikos dantenos ir pasiekiamas optimalus rezultatas. Kabinetinis dantų balinimas – kaina ir kokybe efektyviausias pasirinkimas balinti dantis.

Kabinetinio dantų balinimo privalumai

Kai kalbama apie dantų balinimą, daugelis žmonių yra linkę rinktis šią kosmetinę procedūrą atlikti patys namie paprastomis parduotuvėje rastomis priemonėmis, natūraliomis priemonėmis arba dantis balinti kapomis. Kadangi tai prisiskiriama kosmetikos procedūroms, yra gajus mitas, kad labai gerą lūkesčius pateisinantį rezultatą galima pasiekti tai atliekant namuose. Tad kodėl reiktų rinktis balinti dantis odontologijos klinikoje pas patyrusį specialistą.

Pašalina gilias dantų dėmes. Dažnai geriantys vyną ir kavą, rūkantys, vartojantys itin dažančius maisto produktus kenčia nuo giliai įsiskverbusių dantų dėmių. Naminės priemonės gali šiek tiek pašviesinti dantis, tačiau ilgai trunkantį dantų „dažymą“ įveikti galima tik profesionaliomis priemonėmis, kurios turi sudėtyje didelį peroksido kiekį.

Dantisto atliekamas dantų balinimas saugesnis. Nereceptiniai būdai gali sugadinti dantis arba netolygiai juos išbalinti. Dantistas atidžiai prižiūri procesą ir rūpinasi, kad dantys nebūtų pažeisti ir jie būtų išbalinti tolygiai. Taip pat dantistas parinks paciento dantims geriausią būdą, o pacientas bus ramesnis dėl galutinio rezultato.

Greičiau ir efektyviau. Dantų balinimas natūraliomis priemonėmis ar kapomis gali pareikalauti 10-14 procedūrų, kad būtų matomas akivaizdus rezultatas (keletą tonų šviesesni dantys). Dantisto atlikta kelių valandų procedūra dantis gali pašviesinti 6-8 tonais.

Naminiai būdai ne tik, kad trunka daugiau laiko, bet ir nėra tokie efektyvūs. Be to, jie reikalauja paciento kruopštumo ir kantrybės, kad būtų pasiektas norimas efektas.

Jei nusprendėte pašviesinti ir nustebinti aplinkinius savo balta šypsena, susisiekite su mumis. Aptarkime dantų balinimo galimybes Kaune už prieinamą kainą odontologijos klinikoje „Dentaura“.

Kabinetinio dantų balinimo procedūros eiga

Procedūros eiga balinamuoju geliu ir Helio lempa yra labai paprasta. Odontologas apžiūri dantis ir burnos ertmę tam, kad įsitikinti, jog nėra priežasčių neatlikti procedūros. Jei nerandama burnos ertmės ligų ar pažeidimų, gydytojas ant minkštųjų audinių uždeda izoliacinį junginį, kuris juos apsaugos nuo balinamųjų medžiagų poveikio.

Tuomet padengia dantis balinamuoju geliu ir įjungia lempą. Odontologas nustato laiką kiek bus apšviečiami dantys specialią lempa ir lempos intensyvumą. Po procedūros nuvalomas gelis ir dantys padengiami specialia medžiaga, kuri sumažina dantų jautrumą.

Kaip pasiruošti kabinetinei dantų balinimo procedūrai?

Prieš kabinetinį dantų balinimą ultravioletiniais spinduliais, rekomenduojama atlikti burnos dantų higiena, kurios metu pašalinamos apnašos ir akmenys nuo dantų. Atlikta higiena užtikrins, kad balinant dantis bus balinamas pats dantis, o ne apnašos ir akmenys ant jų.

Kaip elgtis po procedūros?

Pirmosiomis dienomis dantys bus šiek tiek jautresni temperatūrai ir produktams, kurie dažo. Svarbu vengti kavos, vyno, tabako ir kitokių dažančių medžiagų, kad dantys ilgiau išliktų balti. Taip pat vėliau baltumą galima palaikyti namie naudojant kapas.

Ar dantų balinimas galimas visiems pacientams?

Kabinetinio dantų balinimo metu naudojamas stiprus balinamasis gelis (pasta) ir ultravioletinė Helio lempa, kurie gali kai kuriems pacientams būti netinkamos naudoti.

Negalima balinti dantų:
 • Jei yra alergija balinamajai medžiagai (peroksidui).
 • Jei sergama dantenų uždegimu.
 • Jei sergama periodontitu.
 • Jaunesniems nei 18 metų asmenims.
 • Nėščiosioms ir kūdikį maitinančios moterims.
 • Jei sergama virškinamojo trakto ligomis.
 • Jei gausiai vartojamas alkoholis arba rūkalai.
 • Jei turima plombų ir vainikėlių. Taip pat esant nusidėvėjusiam dantų emaliui.

Kokia dantų balinimo kaina?

Dantų balinimo kaina Helio lempa priklausys nuo to, kokios būklės yra dantys ir kiek procedūrų bus atliekama, norint patenkinti paciento lūkesčius.

Kur Kaune atliekamas dantų balinimas?

Dantų balinimas Kaune atliekamas mūsų stomatologijos klinikoje „Dentaura“, adresu P. Plechavičiaus g. 1-1, Kaunas. Parašykite į mūsų elektroninį paštą uabdentaura@gmail.com arba paskambinkite telefonu + 370 37 313151 ir užsiregistruokite pirmajam vizitui, kurio metu odontologas suteiks konsultaciją visais dantų balinimo klausimais ir kruopščiai išbalins jūsų dantis.

Kauno stomatologijos klinikos „Dentaura“ aukštos kvalifikacijos gydytojai atsakys į visus jums kilusius klausimus susisiekus telefonu: +370 373 13151 ar atvykus į konsultaciją klinikoje.