Ką daryti kai skauda dantį?

Ką daryti kai skauda dantį?

Ką daryti, jei skauda dantis?

Dantų skausmas, prilietus dantis, ar geriant karštą gėrimą, valgant šaltus ledus ar net įkvepiant šalto oro daugeliui yra pažįstamas jausmas. Tas perveriantis skausmas taip pat gerai pažįstamas saldumynų mėgėjams, karšto obuolių pyrago su ledais gerbėjams, rūkantiesiems ar rūgščių citrusinių vaisių valgytojams. Tai dažniausiai įvyksta taip pat staiga, kaip ir tas skausmas išnyksta, todėl retas asmuo tam skiria didelį dėmesį.

Ką daryti jei nuolatos skauda dantį? Kauno odontologijos klinikos „Dentaura“ specialistai pataria nelaukti, kol tai taps nuolatinė lėtinė liga ir kuo greičiau kreiptis į odontologą, kad nustatyti jautrių dantų priežastis.

Jautrių dantų skausmo priežastys

Kodėl dantys tampa jautrūs gali būti daug priežasčių ir ne visada jos susijusios tiesiogiai su netinkama dantų priežiūra. Dažniausios skausmingų dantų priežastys:

– Dantų kariesas.
– Dantenų ligos (periodontitas).
– Bruksizmas (dantų griežimas).
– Temporomandibulinio sąnario disfunkcija (dėl streso įtempiamas žandikaulio sąnarys).
– Sinusų infekcija.
– Stresas.
– Jautrūs dantys (emalio pažeidimas) dėl naudojamų peroksidinių dantų balinimo priemonių, profesionalios burnos higienos ar netinkamo kieto dantų šepetėlio.

Tai ne visos jautrių skausmingų dantų priežastys. Jei skauda dantį Kaune, rekomenduojame kreiptis į mūsų specialistus ir nustatyti tikrąją skausmo priežastį bei ją panaikinti.

Jautrūs dantys: ką daryti?

Jei pajutote, kad skauda dantį ar jie pasidarė jautresni, atkreipkite dėmesį kaip prižiūrite dantis. Pakeiskite savo dantų šepetėlį minkštu, valykite dantis du kartus per dieną sukamaisiais judesiais, naudokite dantų siūlą ir būtinai pavalgius saldžiai ar rūgščiai skalaukite savo dantis ir burnos ertmę skalavimo skysčiu. Taip pat galite praskalauti dantis druskos tirpalu, kuris padeda nuraminti dantenų uždegimą ir būtinai užsiregistruokite vizitui pas odontologą.

Jautrūs dantys Kaune gydomi stomatologijos klinikoje „Dentaura“. Vizito metu odontologas nustato skausmo priežastis, rekomenduoja kaip prižiūrėti dantis ir, jei reikia, paskiria gydymą. Kreipkitės į odontologą, kol taip ne tapo nuolatiniu skausmu.

Skauda dantį – kur kreiptis pagalbos Kaune?
Jei skauda dantį Kaune, kreipkitės pagalbos į mūsų odontologijos klinikos „Dentaura“ odontologus, kurie kruopščiai ir švelniai patikrins jūsų dantis ir dantenas, nustatys skausmo priežastis ir optimaliausiu būdu padės išgydyti jautrių dantų skausmą.