Gingivito ir parodontozes gydymas Kaune
Dantenų ligos – gingivitas ir parodontozė – vienos iš dažniausiai pasitaikančių dantų ligų. Net 9 iš 10 žmonių serga įvairių stadijų dantenų ligomis. Laiku diagnozuota liga gali kainuoti išsaugotą dantį ar dantis, o taip pat sutaupyti pinigų ir laiko, kuri teks skirti progresuojančios ligos gydymui.
Jei turite įtarimų, kad turite dantų ar dantenų ligų, būtinai kreipkitės į odontologą. Gingivito ir parodontozės gydymas Kaune, klinikoje „Dentaura“ – ištirsime jūsų burnos ertmės ir dantų būklę, atliksime išsamius tyrimus ir esant poreikiui paskirsime prieinamą gydymo planą. Nedelskite, nes tai ateityje gali kainuoti daug daugiau nei profilaktinis dantų patikrinimas.
Mes rūpinamės jūsų dantų sveikata ir tikime, kad sveikus dantis galima turėti visą gyvenimą, jei tik juos nuolatos prižiūrėsite.
Gingivitas ir parodontozė: kas tai?
Dažnai gingivitas ir parodontozė (periodontitas) yra klaidingai laikomi ta pačia liga.
Gingivitas – tai dantenų uždegimas, kuris atsiranda dėl ant dantenų susikaupusių apnašų ir akmenų, kuriuose gyvena bakterijos. Dažnai ši liga atsiranda, nes dantys nepakankamai gerai valomi ir reguliariai neatliekama profesionali burnos higiena. Jei dantenos paraudusios (arba melsvai raudonos), išburkusios, kraujuojančios arba jas skauda, svarbu skubiai kreiptis pas odontologą. Negydomas gingivitas gali išsivystyti į periodontito ligą.
Periodontas – tai audiniai aplink dantį. Jie susideda iš dantenų, alveolių kaulo ir periodonto raiščio. Tarp danties ir dantenų susiformuoja maža vaga (1-3 mm gylio), kuri natūraliai dantį apsaugo nuo infekcijos patekimo.
Periodontitas (dar kitaip vadinama parodontozė) – infekcinė dantenų liga, kurios metų pažeidžiamos dantenos ir žandikaulio alveolinis kaulas. Ligos metu dantenos atsitraukia nuo dantenų ir taip susidaro „kišenės“ per kurias bakterijos lengvai patenka ant dantų šaknų paviršiaus. Šiose „kišenėse“ dauginasi bakterijos ir auga infekcija, ko pasėkoje, bakterijos ir organizmo kova su atsiradusią infekciją ardo kaulą ir audinius aplink dantis.
Periodonto ligomis serga 4 iš 5 žmonių, kuriems virš 30 metų. Pirminėje ligos stadijoje dažnas žmogus net nežino, kad serga šia liga, nes ji vystosi iš lėto, neskausmingai, todėl odontologai ne veltui rekomenduoja burnos higieną atlikti kas metus, kad būtų pašalintos periodonto ligas skatinančios apnašos ir akmenys susikaupusios ant dantų.
Burnos higienos specialistas atlikdamas burnos higieną pacientą galės informuoti ar jis turi polinkį susirgti periodonto liga ar jam turėtų būti atliekamas parodontozės gydymas. Kaune stomatologijos klinikoje „Dentaura“ galite užsiregistruoti ne tik vizitui pas odontologą, bet ir periodonto ligos profilaktikai – profesionaliai burnos higienai.
Kokie yra parodontozės požymiai?
Mokslininkai atlikę tyrimus nustatė, kad apie 2 iš 20 žmonių nuo 20 metų iki 64 metų serga lengva parodontozės forma, o toje pačioje amžiaus grupėje 1 iš 20 serga sunkaus laipsnio parodontoze. Tai gi, net jauni žmonės serga šia liga, todėl svarbu ją laiku diagnozuoti ir pradėti gydyti.
Svarbu žinoti kokie požymiai rodo gingvito ar parodontozės atsiradimą:
– Dantenų paraudimas ir paburkimas;
– Dantenų kraujavimas ir jautrumas (į šaltą, karštą ar rūgštų maistą);
– Nemalonus burnos kvapas;
– Išilgėję dantys dėl dantenų nusmukimo ir dantų šaknų apsinuoginimo;
– Dantys pasidaro paslankūs ir keičia savo padėtį;
– Skauda kramtant maistą;
– Atsirado tarpai tarp dantų (dėl tirpstančių kaulų).
Tai pagrindiniai pacientui matomi galimi sunkios ligos požymiai. Jei pastebėjote, kad jums tinkamas bent vienas požymis – svarbu kreiptis į savo odontologą. Tai gali būti požymis, kad sergate periodonto ligomis.
Mūsų klinika „Dentaura“ užsiima gingvito ir parodontozės gydymu Kaune. Atidžiai patikrinsime jūsų dantis, pakonsultuosime ir esant poreikiui, paskirsime gydymo planą.
Kokios parodontozės priežastys?
Šviesiai geltonos dantų apnašos netinkamai prižiūrint dantis (netinkamai valant dantų šepetėliu ar reguliariai neatliekant burnos higienos) natūralaus proceso metu kaupiasi ant dantų. Šios apnašos yra bakterijos, kurios bando prisirišti prie danties paviršiaus. Kiekvieną dieną valant dantis, šių apnašų atsikratoma, tačiau jos vėl atsiranda. Prastai pašalinant apnašas, likusios ant dantų apnašos virsta dantų akmenimis. Dantų akmenų namų sąlygomis neįmanoma pašalinti, todėl būtina reguliariai atlikti burnos higieną.
Nepašalinamos apnašos ir dantų akmenys kiekvieną dieną vis labiau pažeidžia dantis ir audinius aplink dantis. Tuomet išsivysto gingivitas (dantenų uždegimas), kuris negydomas perauga į parodontozę.
Tai gi, pagrindinė šių ligų priežastis – bakterijos. Svarbu žinoti kas lemia gausesnį bakterijų plitimą burnos ertmėje, kad būtų lengviau išvengti galimų periodonto ligų:
– Lėtinės ligos. Asmenys, segantys įvairiomis lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip imuninės ligos ir autoimuninės ligos (pvz., AIDS, vėžys ir pan.) turi didesnį polinkį susirgti infekcinėmis dantenų ligomis.
– Diabetas. Sergantys cukriniu diabetu yra rizikos grupėje susirgti infekcinėmis dantenų ligomis.
– Rūkymas. Rūkymas mažina seilių išsiskyrimą ir susiaurėja kraujagyslės, todėl būtina atidesnė dantų ir dantenų profilaktika. Rūkantieji sergantys šiomis ligomis ir nekeičiantys savo įpročių, ilgiau gydosi šias ligas ir dažnai serga sunkesne parodontozės forma.
– Genetika. Tai faktorius, kuris nuo asmens nepriklauso, bet nuolatinė profilaktika gali sumažinti genetikos įtaką dantų ir dantenų sveikatai. Juk sakoma, kad 90 procentai ligų yra gyvenimo būdo ligos.
– Medikamentų vartojimas. Tam tikri medikamentai gali įtakoti dantų ir dantenų pokyčius. Prieš vartojant, būtinai perskaitykite kontraindikacijas.
– Netaisyklingas sukandimas. Netaisyklingas sąkandis gali atsirasti dėl nudilusių dantų ar netinkamo dydžio protezo.
Tai tik dalis ligų ir priežasčių, kurios gali įtakoti dantenų sveikatą ar paskatinti parodontozės (peridontito) vystymąsi.
Dantų ir dantenų ligos įtakoja ne tik kramtymo ir estetinę funkcijas, bet ir visą organizmo būklę. Jei žinote, kad sergate šia liga – nedelskite. Skubus parodontozės gydymas Kaune odontologijos klinikoje „Dentaura“ pas patyrusius dantų ir dantenų ligų gydytojus, turinčius daugiametę patirtį gali išgelbėti jūsų dantis.
Kaip gydoma parodontozė?
Parodontozės gydymas Kaune klinikoje „Dentaura“ ir jo eiga parenkama pagal individualų paciento atvejį.
Dažniausiai pradedama atliekant profesionalią dantų higieną ir tuomet sudaromas kompleksinis ligos gydymo planas. Burnos higieną gali tekti atlikti kelis kartus, kad dantenų uždegimas sumažėtų.
Sekantis žingsnis gydyti dantenų kišenes (kiuretažas) nechirurginiu būdu. Praėjus 6-7 savaitėms būtinas vizitas pas periodontologą profilaktikai. Periodontologas apžiūrėjęs dantenas ir radęs „kišenes“ atlieka chirurginę lopo operaciją, kurios metu pašalinami audiniai, kurie pažeisti infekcijos, atkeliamos dantenos ir nuvalomi dantys ir tarpdančiai. Po operacijos audinius gydytojas užsiuva.
Tuo gydymas nesibaigia, svarbu kas 4-6 mėnesius atlikti burnos higieną ir reguliariai lankytis pas periodontologą. Šis palaikomasis gydymas padeda išvengti ligos pasikartojimo.
Kokios sąlygos sėkmingam parodontozės gydymui?
Gyvenimo būdo keitimas gali padėti greičiau išgydyti periodontito ligą – metimas rūkyti, sumažinti alkoholinių gėrimų vartojimą, mažesnis cukraus vartojimas, atidesnė kasdienė burnos higiena, reguliarus lankymasis pas odontologą. Šie pokyčiai padės greičiau išgydyti parodontozę ir sumažins tikimybę šiai ligai pasikartoti ateityje.
Po gydymo svarbu nuosekliai laikytis gydytojo rekomendacijų.